| marishaa a întrebat:

Oameni perfecti nu exista.Dar daca ar fi sa construim in imaginatia noastra, cum ar trebui sa fie o persoana ideala?

11 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Cu coloana vertebrala, inteligenti, cu preocupari intelectuale, morale, spirituale, individualisti, toleranti, care sa aiba compasiune, cinstiti, persoane care sa nu se amestece in treburile celorlalti si care sa nu calce peste cadavre pentru a-si atinge scopul, altruisti, echilibrati, modesti, responsabili, care sa isi asume urmarile propriilor actiuni, cumpatati, calmi, detasati etc.

| Klepto a răspuns:

Persoana ideala este cea care ne accepta asa cum suntem, cea care ne umple golurile si ne ofera ceea ce avem nevoie, nu ceea ce ne dorim.Persoana care ne iubeste neconditionat si care este capabila aa poata pune pe cel/cea iubita peste el.

| GabrielaIoana a răspuns:

Sincera, fara vicii, cu onoare si respect pentru ea si cei din jur.

| Polaris a răspuns:

Am aflat că cei mai defecți oameni sunt cei mai importanți și fascinanți. (Am vrut să fiu și eu defect, dar am descoperit doar schijele unei mașinării mult prea mediocre și simpliste ca să se defecteze, e ca și cum ai dezamorsa o piatră.)
Sau desigur, putem spune că persoana ideală e cea care devine zilnic fitter, happier, more productive.
https://www.youtube.com/watch?v=xK0njkATf84
Era chestia aia din Fight Club, „self-improvement is masturbation; now, self-destruction..."
Să rezum totul că-s foarte obosit și am pierdut ideile, demonii ne fac oamenii, îngerii sug p

| Wøodenpints a răspuns:

Așa ca mine.

| AtateaConditii a răspuns:

Misterios, glumet, fara prejudecati, bun la suflet.

| Sociopat a răspuns:

Persoana perfecta exceleaza in toate artele

| LiimeXdx a răspuns:

Heii..Nu prea m-am gandit la asta.Persoana perfecta..Mhm. straight face
Pai ar trebui sa nu ma abureasca cu minciuni in primul rand. Sa fie amabila, onesta, inteligenta ..Corecta, sa nu fie laudaroasa, o persoana hotarata in viata si care cand isi pune ceva in minte realizeaza..Educat, respectuos..Sunt multe calitati pe care trebuie sa le aiba un om perfect.insa nu exista, deci nu mai lungesc.

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Frumos, destept, dragut, bun, respectuos, educat, un pic mai nebunatic si pentru mine ar fi perfect. happy

| Dodgge a răspuns:

Asta este problema de fapt.Ce inseamna persoana ideala de fapt in perceptia umana cuvantul ideal oare ce semnificatie mai are? cred ca persoana ideala este acea persoana care nu corespunde nici unui criteriu impus de conventiile umane.

| Exmee a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fie:destept,educat,ingrijit,responsabil,harnic, ascultator, respectuos, frumos intr-un cuvint ideal, perfect.