| anonim_4396 a întrebat:

Aproape toata vara am stat la tara, si cat am fantomat acolo, era si normal sa aud manele la maxim. Dar chestia e ca romanii asculta la fel de mult ca tiganii. Nu am nimic cu tiganii, e normal ca ei sa asculte pentru ca e muzica lor... Insa m-a enervat ca parintii isi invatau copii (romani fiind) sa asculte acest gen de muzica.
Desigur ca asta se intampla la orice pas, dar oare chiar asa am ajuns? Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| Mariinaa a răspuns:

Sincera sa fiu, fiecare asculta ce-i place insa nu sunt de acord cu acest lucru ca parintii sa influenteze gusturile muzicale pe care le are, le va avea copilul pentru ca usor poti avea niste parinti carora le urla muzica populara in cap si un copil caruia ii bubuie rock-ul in urechi (exemplul din casa mea ), insa manele, ii strica copilaria, saracu', eu m-as sinucide daca as auzi zilnic sunetele alea de parc-ar fi scoase de vreun animal strans de gat.

| eurynomus a răspuns:

Ba cred ca asculta mai abitir k tiganii, aici tine de cat creier are fiecare in cap si la tara ce pretentii ai?

| Woodenpints91 a răspuns:

Români ţiganizaţi...mai scârboşi decât ţiganii originali.

| IndiferentXD a răspuns:

Vai!
Alt sensibil /a!
Fiecare asculta ce vrea, face ce vrea.
Daca pe tine te-a enervat muzica lor, fii sigur ca si pe ei ii enerveaza muzica ta. ii crezi prosti ca asculta manele? ei bine si ei te cred la fel, ca nu asculti happy!