| mariobros a întrebat:

Apropo de cafea(`naturala` sau solubila), voi cum o preparati?

18 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Si de aia si de cealaltalaughingtot cafea ebig grin

| Leea1234 a răspuns:

Eu nu beau cafea... dar sotului meu ii fac cafea naturala (la filtru)
nu am o metoda speciala de preparat cafeaua... dar cand o pun in cana, pun 3 sferturi cafea si un sfert lapte...

| inna a răspuns:

Solubila.

| danutza a răspuns:

Naturala.....tot ce e natural e bon laughing

| FearNoEvil a răspuns:

Naturala. N-o prepar eu, ci automatul de cafea... ca-i din partea firmei.winking

| bluerose a răspuns:

Solubila, mie imi place Amigo.

| mariobros explică:

Eu prefer naturala,
1. Pun cafeaua macinata in cana, zahar, apoi torn apa clocotita peste, amestec si astept 5 min sa se depuna zatul, e mai buna decat la ibric.
2 La cafeau solubila adaug galbenus de ou frecat+o lingurita de coniac(jidvei-e aromat).

| mariobros explică:

@optimista, sa revii cu un raspuns daca ti-a placutwinking

| mariobros explică:

Nu stiu daca am citit undeva reteta, sau am auzit-o, dar faci super impresie daca ai invitati mai deosebiti. Ma bucur ca ti-a placut.happy

| optimista_5827 a răspuns:

Eu beau catine...naturala cu apa clocotita peste. interesanta metoda cu oul...ma faci sa incerc si eu sad

| optimista_5827 a răspuns:

Stai sa negociez cu vecina. poate bem amandoua...ca scrie ceva de un coniac acolo ...deci e o bautura de zi, nu de dimineata, si merge companie happy

| optimista_5827 a răspuns:

Am baut cafea solubila cu ou si coniac laughing
e super buna... sper sa dorm in noaptea asta laughing

| Slowmotioon a răspuns:

Eu unu beau cafea de la Expresso, e cam tare d e buna, si doar cafea naturala, beauu! iti recomanddd

| christabell a răspuns:

Cafeaua la espresso e cea mai aromata, o beau cu foarte putin zahar ca sa-i simt savoarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cafea sa fie...nu mai conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu frisca laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si si

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natural e mai buna, sincer, are un gust, mmmmmmm... te topesti de placere! nu uitati, mmmmmm