| Jorgibusn029 a întrebat:

Are vreo legatura barba unui barbat cu conceptia?
E adevarat ca barbatii cu barba sunt mai fertili decat cei fara barba sau barba rara?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Drimmero a răspuns:

Si da si nu. Pilozitatea mare la barbati reprezinta un nivel mare de testosteron in corp, inseamna ca sunt cat se poate de virili. Nu toti barbatii au barba deasa, foarte putini au o barba cu adevarat deasa, majoritatea au barba mai rara sau nu e completa dar asta nu inseamna ca sunt infertili, parul facial si cel de pe corp il mostenesti genetic de la tati, bunici.

| Hammurabi a răspuns:

Da.
În cazul bărbaților, un nivel redus de păr facial, corporal sau pubian e un posibil simptom al deficienței androgenice.
Nivelul redus de testosteron poate influená negativ fertilitatea/concepția.