| yuly_6695 a întrebat:

De ce anumitor persoane care le dai raspunsul, iti trimit mesaje peste mesaje in care iti spun ca nu sunt multumiti de raspunsul tau, si ca nu le place sa-i critici?
Sunt unele intrebari care nu isi au rostul pe acest site, e posibil ca unele sa le fi pus chiar eu.
Dar nu am acuzat niciodata pe nimeni, de ce a scris asa ceva sau de ce nu a scris altceva.
Mentionez ca :
Libertatea de exprimare a gandurilor, a opiniilor sau a credintelor si libertatea creatiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare in public, sunt inviolabile.
Daca aveti raspunsuri la intrebarea pe care v-am adresato, doresc sa mi le spuneti.
Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Yuly, sunt de acord cu tine. Si in repetate randuri, am spus faptul ca nu ar trebui sa se atace persoana, ci raspunsul. Alta practica des intalnita este sa te caute pe site si sa iti voteze toate raspunsurile cu stupid si inutil, fara sa iti dea insa cea mea mica replica argumentata. Inteleg ca aceste persoane au mari frustrari, dar pentru asta sunt cabinete de psihologie. Inteleg ca si carentele din literatura personala ii inhiba; pentru asta sunt o gramada de biblioteci!
Mai sunt si cei cu un comportament infantil care nu au nimic de spus, dar iau partea altcuiva doar pentru ca nu esti de acord cu terta persoana: darul bagaciosului in seama e de sorginte balcanica, stim cu totii, dar sa se abtina, iar daca nu reusesc, sunt o gramada de vaci de pascut pe campuri!

Nu ma deranjeaza deloc ironia facuta subtil si succint, dar sa fie intemeiata si sa ma faca sa rad! Cei care nu o inteleg, ii invit, iarasi, sa mai iasa de pe calculator si sa ma faca macar un contact si in viata reala! Sau macar, sa proiecteze unul!

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ai dreptate dar nu prea ai ce sa facibig grin Fiecare face ce considera el ca este bine.happy

| JustMeFlory a răspuns:

Sper ca nu faci referire la faptul ca ti'am trimis eu un mesaj prin care m-am luat de tine ca ai spus ca intrebarea mea este absurda! eu chiar nu stiam si vroiam sa aflu, nu sa imi spui ca intrebarea este absurda! in fine...nu mai stau sa imi bat capul! eu ti'am spus parerea mea! si in plus nu ti'am trimis mesaje peste mesaje, ti'am trm un singur mesaj!winking

auran
| auran a răspuns:

Nu ai ce sa faci - asa-i romanul nascut sa nu accepte critici, nu fi unul dintre eihee hee

| Shery a răspuns:

Zbenguci are dreptate. Mihail Kogalniceanu spunea ca orice critica trebuie sa fie nepartinitoare, "vom critica cartea, iar nu persoana." critica trebuie adusa la raspuns, nu la persoana.

| ilie a răspuns:

Nu stiu posibil sunt orgoliosi si nu acepta ca fiecare vrea sa dea un ajutor cu raspunsul lui. Un raspuns dat este pentru a ajuta sa-ti arunci la cos sentimentele de nestiinta, posomorala, bosumflarea ca nu-ti iese cum vrei si multe alte sentimente negative. Poti lua si din critica lucruri constructive, curaj viata merge inainte.

| nu.las.pe.nimeni.in.urma a răspuns:

Oricare dintre noi avem dreptul de a incerca sa ajutam, daca raspunsul este sincer nu avem de ce sa ne para rau, daca ne este contrazis sa consideram si sa ne consolam ca cel putin am incercat. Morala : Niciodata nu renunta ca meritul ne poate fi apreciat tocamai acolo unde nu ne asteptam.