| AliceAnnnnna a întrebat:

As vrea la vârsta mea sa am și eu talie dar am oasele prea late și nu pot "avea". Deși eu nu cred.
Toate lesinatele micuțe fac ce fac de la vârste fragede sa arate intr-un anume fel, doar ca eu am demnitate nu ca astea care văd ca primesc "banane" ca sa se poată afișa in pantaloni scurți și costume de baie. Nu am stat sa ma duc cu unul și altul ca sa am talie de 20 cm și sa arat in vreun fel. Cum pot arata așa la vârstele astea și eu mai mare decât ele arat cum ar fi trebuit sa arate ele?

Ideea e ca eu mi-am început viața sexuală târziu și acum mi se pare prea târziu sa ma dezvolt, dar nu am vrut nici sa fiu o panarama de la 12 ani sa îmi încep viața sexuală sa arat cum arata toate in ziua de azi.

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu eşti mai leşinată decât ele.

| johnnny123 a răspuns:

Tu suferi de niște probleme psihice pe care ar trebui să le discuți cu un psiholog.

Ești frustrată și obsedată de modul în care arăți, nu te poți accepta, invidiezi și disprețuiești toate persoanele care arată mai bine decât tine și-ți proiectezi toate frustrările personale asupra lor.

Cine ți-a spus ție că dacă o fată arată bine asta înseamnă automat că este o "panaramă" care și-a început viața sexuală la 12 ani, și că tu "nu te-ai dezvoltat" pentru că ți-ai început-o mai târziu? Astea sunt niște aberații pe care ți le spui singură, și care nu-ți fac niciun bine.

Decât să te tot compari cu alții, mai bine ai învăța să-ți vezi de viața și de corpul tău.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu daca o sa iti mai zica cineva ceva... ce chiar o sa faci, avand in vedere ca numai despre asta intrebi, dar nu faci absolut NIMIC din ceea ce iti spunem sa faci.

Lesinate? Cum adica lesinate? Explica ce inseamna acest cuvant. Lesina ele cumva? Sau tu esti frustrata pe ele?

Crezi ca toate care arata cum arata, sunt asa pentru ca si-au inceput viata sexuala devreme? NU. Asta tine de ADN, de gene... de natura.

De ce dai linkuri de pe Facebook cu diferite conturi? Chiar daca sunt publice, nu... este ceva ce se face, pentru ca nu le respecti intimitatea.

| Drimmero a răspuns:

Sunt panarame pentru ca arata bine? Asta e invidie si rautate gratuita. Poate ele au grija multa de ele, fac sport, au incredere in ele si nu cauta ranchiuna, poate aia le e genetica si constitutia corpului. Lucreaza la tine, fa mai mult sport, nu te mai compara cu vecinele si ai sa vezi ca o sa fie mai sanatos mental pentru tine.

| AliceAnnnnna explică (pentru DoarBogdan):

Mama îmi spunea ca doar prin sex poți ajunge așa. Nu cred ca minte. Uita-te la pozele lor de când aveau 14 ani, aia nu sunt sani de copil de 14 ani, sunt de muiere

| AliceAnnnnna explică (pentru Drimmero):

Toată familia mi-a spus sa le las, ca doar prin sex poți arata așa. Dacă vezi ce poze aveau la 14 ani, aia nu erau sani de 14-15 ani, erau sani de muiere in buna regula. La 30 de ani o sa arate ca mamaie laughing)

| Eireann a răspuns:

Deci pe scurt ele au talie si tu ai demnitate. Si invidie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Doar prin sex poti ajunge asa cum? Cu un corp frumos? Nu... zau asa.

Iar daca te legi de dezvoltarea corpului prematur, atunci sa stii ca asta este rezultatul mediului, fata de cum era inainte. Alimentatia si ingredientele din alimente, tot acest ansamblu nesanatos face ca... corpurile sa se dezvolte mai repede acum decat inainte.

Si nici nu mai conteaza motivul, nu poti schimba nimic la cum arata ele. Daca stai sa te uiti dupa altele... nu o sa ai parte de fericire.

| johnnny123 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Atunci toată familia ta este complet ignorantă, ca să nu folosesc un termen mai dur. Și asta explică (cel puțin parțial) și problemele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cringe moment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Ideea e ca eu mi-am început viața sexuală târziu și acum mi se pare prea târziu sa ma dezvolt, dar nu am vrut nici sa fiu o panarama de la 12 ani"
Si crezi daca faceai sex de la 12 ani ti se ingustau oasele?
Ideea asta ca tipele care "primesc banane" ( ai stat mult sa te gandesti la metafora asta?) de la o varsta frageda se dezvolta mai repede sau mai accentuat e o tampenie. Dupa primul contact sexual nu incepi brusc sa te dezvolti. Mitul asta a aparut pentru ca in trecut femeile se casatoreau si aveau copii de la varste extrem de mici, varste care coincideau cu inceputul pubertatii. Adica doua evenimente separate se suprapuneau.Dezvoltarea fizica nu e o consecinta a sexului.

| Drimmero a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

E mit asta ca dupa ce iti incepi viata sexuala brusc tatele devin mari, fundul la fel si d-astea. Lasa invidia, fetele arata bine pentru ca asta le e genetica si constructia, lucreaza la tine daca vrei rezultate.

| relian a răspuns:

Ma fata, tu asa esti nascuta, alea de care tu vorbesti ca arata asa ca au primit banane laughing aia e doara in capu tau.Si alea la fel,asa s-au nascut,nu te faci asa de la banane laughing esti dusa rau cu capu.

Daca asa au fost parintii tai,ce vrei sa iasa,a iesit ceva ca si ei,nu e nimeni de vina.
Tot incerci sa ce pe aici? Vrei sa te faci frumoasa ca cele care asa se nasc? Nu ai cum,la revedere, trebuie sa te accepti exact cum esti.
Nu toate femeile au talie ce spui, ori is frumoase, cele mai multe is ca si tine, asa ca vezi-ti de viata ta, nu te mai gandi la povesti laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ca ai oasele mari sau mici, dar are importanta enorma cat de subtire esti, ca am vazut destul cu oase mari si talie de viespe.

Daca vrei sa fii subtire / slabuta si sa arati bine atunci pune mana serios pe sport si tine dieta cu maxim 1200 calorii pe zi (max 300 calorii la fiecare masa).

Ai cumva 30 de ani? la cat ti-ai inceput viata sexuala si ce relevanta are ea, cu slabitul si aratatul bine ca femeie?

Viata sexuala NU infleunteaza grasimea din corp, dar ce bagi tu in gura zilnic, influenteaza felul cum arati.

| Pnin a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Daca sexul ar crește sânii, nu ar mai exista femei plate.

| AliceAnnnnna explică (pentru Violleta2022):

Am zis, am făcut sala și antrenor și a zis ca am pelvisul prea mare si altfel poziționat și nu au cum sa mi se dezvolte prea mult Mușchii fesieri. Oricât de puțin mănânc eu am oasele foarte groase și dacă am carnea pe mine subțire precum o hârtie tot groasa ma văd. Am slăbit și am testat pe mine. Cum beau apa dimineața sau mănânc o salata după am dita mai guguloiul de burta, la fel, nu pot scapa de burta. Mi-a zis antrenorul ca ard pe moment și se pune la cea mai mică înghițitura de mâncare. Asta mi-e norocul

| Violleta2022 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Nu-i adevarat! Schimba antrenorul si mergi zilnic la sala, sa vezi ce mijloc de viespe faci, chiar daca ai pelvisul mare.
Antrenorul ala este un smecher, ca-ti spune ceva ce tu vrei sa nu te simti prost si sa te duci mai departe cu el, la sala, dar in realitate, nimeni nu face burta maredin cauza pelvisului.
Uita-te la Sofia Vergara ce fund mare are si ce mijlocel de viespe...
Cu apa si salata nu-ti creste burta, dar cu paine, prajituri si multa mancare, da.

| AliceAnnnnna explică (pentru Violleta2022):

Nu ai cum sa faci talia de Viespe dacă ai oasele late. Eu am 1, 84 și oasele foarte late și nu ai ce sa faci in privința asta. Uita-te la @almatotis Alma Totis pe Instagram antrenoare care are masa musculara, a zis ca nu își poate dezvolta fundul din aceeași cauza.

| AliceAnnnnna explică (pentru relian):

Ești can frustrat văd. Du te și fa cu ele sex ca au sânișori și picioare subțiri talie de Viespe cum va plac voua

| Violleta2022 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Bineinteles ca poti sa ai talia super subtire, chiar daca ai oasele pelvisului mai mari.
In burta NU ai oase, ci muschi, intestine si grasime, evident si coloana vertebrala care te sustine, dar asta este jos in pelvis.

| relian a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Sunt cum? Dac aia are mijlocul ca de viespe eu sunt scandura de la butoi laughing
Fatat aia ce tot dai in ea asa aiurea, arata f bine.Asta e tot.Nu o zic eu, o spun toti barbatii.Si daca toti barbatii spun la fel, atunci inseamna ca asa este.

| AliceAnnnnna explică (pentru relian):

Nu vorbeam de aia de 13 ani? vorbeam in general de specimenele pe care le-am pus in link-uri ca tu ai sărit sa le iei apărarea.

| relian a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Nu am sarit sa iau apararea nimanui laughing singura la care ma uitai a fost fatuca aia ce ai zis tu ca flirta cu iubitu tau, ai pus o poza si eu am zis arata f bine, orice barbat siar dorio.Aia a fost tot.
In general nu am luat aparea nimanui, am vorbit la modu general.

Am si zis nu noi alegem cum sa araman, cum sa ne nastem, asa ca iei de la viata ce tia oferit.Ca unia arata bine,ca au corp proportionat,au avut parinti buni,au gene bune cum se zice.

Am comentat ca tu mereu am vazut te plangeai ba de una ba de alta,ba ca aia a luat maciuci la greu si de aia arata asa,ba ca nu stiu cea mai supt laughing
Deci nu-i vorba de luat apararea,este vorba de cunostinte.
Dar stai linistita ca multe fete care arata f bine,doara aia au ele,in rest is parf laughing crede-ma ca stiu f bine, am avut fete frumoase, nu aveaic e face cu ele, erau varza si la sex laughing bine poate ca am nimerit eu de astea, dar asa is majoritatea.
Plus femeile frumoase nu-s cine stie ce inteligente, uneori nu ai cu cine vorbi laughing
Multi barbati se uita la ele doara pentru corp.Si la barbati la fel sta situatia, aoa ce arata f bine stai tu linistiti ca au ei alte lipsuri ce nu le vezi.

| AliceAnnnnna explică (pentru relian):

Dacă arați bine nu înseamnă ca orice bărbat te vrea. Nu mai aveți chestia asta in cap ca dacă una arata bine gata ii ia de lângă femeie pe toti bărbații însurați sau cu relație ca dacă așa ar funcționa lucrurile ar fi 80% dintre cupluri despărțire. La un om contează și carisma, aia e baza și plusul care te tine lângă persoana respectiva, tu dacă imediat lași acea persoana pentru Vali care trage la sala si are pătrățele inseamna ca doar fizicul te interesează. Cunosc bărbați care vor scânduri, la modul slabe rau fără sani fără fund, nu vor nici un pic de "curba" dacă se poate cât mai drepte. Pai asta ce înseamnă? Ca una care arata ca de exemplu aia de 13 ani este neatrăgătoare sau urata? Sau ca gata, asta nu vrea forme, ma duc sa mi le tai?
Frumusețea este relativa, eu pot sa îmi pun silicoane acum si după unu sa îmi zică ca nu ii plac sânii mari si tot așa. Sau ca vrea femei grase, aveam un prieten de voia femei grase (fără mișto) si el e bat de chibrit. Eu ce sa fac sa mănânc KFC in fiecare zi? Oricum arați nu o sa fi pe gustul tuturor.

| relian a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Daca arati bine orice barbat pe vrea,crdema. Faptul ca barbatii nau femei bune,este pentru ca alea is cam putine laughing.
Faptul ca un barbat prefera femei plinute sau mais tiu eu cum da,dar nu grase.
Aia ce stau cu grase este pentru ca altceva nu pot sa aiba laughing la fel si aia care au scanduri de pat, aia atat pot sa aiba.
Nu ia nimeni pe nimeni, o femeie care arata f bine nu se duce sa ia tti barbatii laughing aia cauta pe unu cu malai mult si cu ala sta, ca ala no fi timpit sa o tina si ea sa frece tpti barbatii la rand laughing.

Frmuseste este relativa zici tu. Oricum arati no sa fii niciodata pe palcul tuturor barbatilor zici tu, dar este doara parerea ta, iar tu esti femeie laughing nu stii tu ce vor barbatii.

| AliceAnnnnna explică (pentru relian):

Nu e părerea mea, asta am observat. Am fete bune la facultate, aranjate și cu un corp frumos și plângea după unu care voia o femeie de 1, 50 și foarte slaba. :)) și la fel, o mai am pe una cu silicoane și ala vrea sani mici, sa nu mai zic ca silicoanele nu erau mari sa zici ca arata ca Chivu. Am băieți care distribuie pe Facebook "flat is HOT". Eu zic sa te mai uiți de jur împrejur ca nu toti bărbații vor aceeași tipologie de femeie. Oricum ești, oricum arați nu vei fi pe placul tuturor. Poate arați bine și el vrea sa fii blonda. Sau arați bine dar vrea sa fii mai înaltă.
Ia uita-te la femeia asta Dua Lipa: https://www.instagram.com/p/CUDVjnTFmZw/?utm_medium=copy_link poți tu sa îmi zici de ea ca nu e frumoasa? Nu poți. Și totusi are comentarii in care ii e insultanta silueta, corpul. De ce?

| relian a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

E mai buna aia ce ai aratat prima data, aia romanca de 15 ani laughing. Asta are poze masluite,apoi e machiata rau,credc a are fundu ca mare,vorbesc comaprativ cu restul corpului,de aia nici nu prea baga poze decat de la mijloc in sus laughing
Da e buna si asta merge odata de proba. Faptul ca are si comentarii de care spui,poate o fi lesbianca si unia de oftica baga si comentarii naspa.
Ori stii cum e,cand nu poti avea ceva,vorbesti de rau,injuri laughing asa is unia.
Deci parerea ta e ca nu te pricepi,iar barbatii,majoritatea ar accepta orice femeie grasa,slaba cocosata,asta daca nu se uita nimeni la ei laughing
Dupa cum am zis, nu conteaza doara cum arati,conteaza si ce stii sa faci cu corpul ala,conteaza sa stii sa si deschizi gura sa spui ceva.

Ce spui tu de colege, de mai stiu eu ce, alea is deja probate, barbatii nu mai is curiosi pentru ca cine stie ce defecte au, pe care tu nu le vezi.

Asta ce arati acu, tu crezi ca gata e buna la orice? Poate sa fie varza la pat, asa ca nu vad cine o sa o tie laughing doar asa pe post de poster.
Dar la prima strigare da arata bine si nu vad barbat ce ar spune ca e naspa.La comentarii eu vad ca toti o vor laughing macar odata de proba si dupa or sa mai vada.

| AliceAnnnnna explică (pentru relian):

După opinia ta dacă un bărbat spune de o femeie ca e urata doar pentru ca el o vede așa și nu îl atrage înseamnă ca chiar e urata și toti o văd așa? laughing nu prea cred. E o diferența sa nu fie pe gustul tău acea femeie și alta e sa o vezi urata. Poate tie îți plac soldurile mai late și nu drepte, poate tie îți plac sânii mici și aia ii are mari și invers laughing nu înseamnă ca o vezi pe aia urata, poate nu e pe placul tău.
Doar pentru ca tu consideri ca femeia perfecta e cea care are sânii mari talie mică și fundul foarte mare asta nu înseamnă ca doar acea femeie este frumoasa și restul urate.

| relian a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Tu confunzi frumusetea cu atractia.Treb sa stii ca is 2 chestii diferite.
O femeie frumoasa place oricui,atat barbatilor cat si femeilor.
O femeie atragatoare,este atragatoare pentru un anume numar de oameni.
Cand cineva te atrage aia nu inseamna ca gata e frumusetea de pe lume.
Poae sa fie urat/a si sa te atraga,poate sa aiba ceva de care sa te simti atras.
Atractia este ceva ce nu controlam noi,ceva ce se declanseaza in creier,iar tu indiferent ce ai face nu i te poti opune.
Daca chimicalele secretate in creier spune ca aia e,pai aia e,tu mergi ca bolovanu in gat dupa acea femeie laughing

Cand deja o femeie are de toate si exact cum si cat trebuie,deja la orice persoana se declaseaza acele chimicale, deci toti vor place acea femeie sau barbat.
Si mie ca barbat, nu-s gay laughing dar daca imi spui ce parere am de un anume barbat pot sa zic ca nu stiu ce sa zic laughing
Dar daca ma intrebi ce parere am de un barbat mortal fatal, atunci o sa zic wow, asta da barbat, asa o sa zic si eu.De ce? Pt ca arata ca din carti laughing
Eu nu consider ce spui tu talie mica fund mare,nu ma confunda cu cei de culoare sau cu mexicanii,aia is inebun iti dupa asa ceva,eu nu laughing
Eu am spus ca toate trebuie sa fie in proportii,sa se asorteze fundu cu restul,sau sanii cu restul.
Daca ai ditai duba laughing si in reszt esti subtirica,eu personal dau si fug.ori daca ai ditai sanii sin rest subirele toate alea la fel am fugit laughing
Ori daca ai vazut sunt femei care au bratul sus f gros,apoi linga palma subtire rau,deci daca privesti este un fel de disproportie dea lungul mainii,aia inseamna ca nu este proportionata bine.

Cand spui ca o femeie este frumoasa, aia se refera la toate astea, la proportii, la piele, la cum experesia fetei etc.
De aia o femeie asa este placuta chiar si de femei.
Sa te uiti la lesbience, o sa observi ca 99.99% din ele is frumoase si bine proportionate laughing
Deci da este diferenta intre o femeie atragatoare si o femeie frumoasa.La fel si barbati.
Cei frumosi le au pe toate, fizic vorbind, pe cand cei atragatori au doara anumite chestii fizice ce atrage sexu opus, uneori acelasi sex laughing

Treb sa te si pricepi sa vezi lucrurile, sa vezi adevaru.Stii vorba aia "multi vad, putini pricep"? Eui la asta se refera, ca multi pot vedea, dar putini is cei care vad adevaru.
Uite ca eu is aia dintre cei putini laughing na ca ma laud