| Hades666 a întrebat:

As vrea sa cuceresc un baiat.Eu am deschis conversatia pe mess cu un simplu salut, cum esti.Ce as putea sa vorbesc cu baiatul pentru inceput? Sunt in pana de idei....plzzzz....

Răspuns Apreciat de Editori
| RainmakerX a răspuns:

Yup. In momentul de fata esti in dezavantaj. Vezi tu, cel care da primul mesaj este mereu in dezavantaj caci acela care primeste mesajul stie ca el are dreptul sa zica "da" sau "nu".

Practic stie ca il simpatizezi... Daca tot esti in dezavantaj, nu mai bine ii spui direct "esti dragut, ai vrea sa vorbim? " sau ceva de genul? Ai toate sansele sa iasa cu tine sa vorbiti. Chiar daca nu ii place cum arati o sa fie surprins putin, interesat.

Dupa vorbiti si voi de familiile voastre, scoala, pasiuni, chestii pe care le faceti in timpul liber, jocuri, filme... ce vreti. Vezi si tu ce aveti in comun.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Il intrebi doua banalitati sau chestii despre el, apoi il intrebi, direct sau sugestiv, daca vrea sa va vedeti.

| Hades666 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Adica ce banalitati? Dami ex

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Hades666):

Cum i s-a parut meciul de azi... Nu am idee.
Treci la subiect, daca nu iti vin idei de facut conversatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai vrea sa il cuceresti cand tu nu ai macar habar ce sa vorbesti cu el? Lasa baietii pentru ceva timp, inca nu e timpul lor se pare.

| Hades666 explică (pentru anonim_4396):

Dar mi.s in pana de idei.Ce sa fac?!