| lippy a întrebat:

As vrea sa imi cumpar si eu un aparat foto si nu stiu ce tip thinking
as vrea sa nu fie mai scump de 1300 lei

2 răspunsuri:
| sibiufoto a răspuns:

Întrebarea nu e ce buget ai, ci pentru ce îl vei folosi. Dacă te gândeşti să faci fotografie serioasă, la 1. 300 de lei te poţi îndrepta spre un DSLR second-hand (din gama Canon EOS 400D, Sony Alpha a100, Pentax K100 etc.). Dacă nu, pentru un compact este arhisuficient să cheltuieşti 800 de lei. În principiu, îţi recomand aproape orice model de la Sony, se descurcă foarte bine într-o varietate de condiţii. Însă şi Nikon a scos, în ultima vreme, câteva modele foarte bune pentru amatori. Totuşi, la bugetul pe care îl ai, îţi recomand să nu iei în nici un caz un no-name gen Benq. Succes!

| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

Gandeste-te bine. uite ceti propun, un aparat fof FOARTE BUN cu 14, 1 megapixeli numai la 679, 00 ron, ar fi o prostie sa nul iei.grabestete,e la promotie http://www.emag.ro/......W350B.CEE8