| RorySan a întrebat:

As vrea sa incep sa ma schimb cu ce as putea incepe?
si as vrea sa invat sa cant de unde as putea incepe?

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

In primul rand analizeaza-te apoi fa o lista cu lucrurile care vrei sa le schimbi. Faci lista si la fiecare cauti solutia.
Fara ''incep de maine'' asa nu o sa incepi niciodata.
Cat despre cantat, poti sa exersezi acasa uitandu-te la melodii si cantand o data cu ele, apoi inveti una si tot o canti pana o stii bine, apoi incerca pe karaoke.Ai putea merge in coruri sau sa iei lectii de canto.

| T0T a răspuns:

Tunde-te.

| AnaMariaJRock a răspuns:

Ca sa te schimbi intai trebuie sa realizezi ce nu iti place la tine sau ce vrei sa schimbi si sa accepti acel lucru, dupa aceea schimbarea ar trebui sa decurga bine atata timp cat esti constienta de ceea ce vrei si cum vrei sa te schimbi.

Ca sa inveti sa canti te duci si iei lectii de canto sau incepi sa canti intr-un cor, eu cand eram mica cantam in corul Bisericii aproape in fiecare duminica, iar asta mi-a dezvoltat vocea.(nu trebuie neaparta sa intrii in corul Bisericii big grin )