| DragosMarian9 a întrebat:

As vrea sa incep sa invat ceva in domeniul IT. nu stiu. ceva programare. Ce ar fi mai ok sa invat, nestiind nimic sa zic asa. Cu ce as putea incepe? Ce ar fi cel mai usor? Multumesc mult!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai putea sa incepi cu un manual de clasa a-9a sa inveti bazele programarii. ce e un calculator si cum functioneaza el, care e treaba cu bitii, calcule pe biti, scheme logice, algorimti, structuri de date si control samd

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ia un curs de la eurocor

| SouLIce a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti ce ramura din domeniul it ai vrea programator, tehnician, suport
Poti incepe prin urmarirea de tutoriale si cauta pe google tot ce tine de calculatoare de la partea hardware pana la cea software
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| romaniaTEiubesc a răspuns:

Pentru inceput urmareste cateva videotutoriale de pe acest site: http://videotutorial.ro/
si apoi in functie de ceea ce iti doresti sa inveti vei afla ce trebuie sa faci pas cu pas explicatiile unor profesonisti in domeniul it.nu fac nicio reclama eu de acolo am invatat foarte multe lucruri.