| BloodyAngel1900 a întrebat:

As vrea sa incepem sa analizam impreuna aceste legi. Ce parere aveti, sunteti pro sau contra, cum va argumentati raspunsul.Sa incepem

Cele Unsprezece Reguli ale Pamantului

1. Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.

Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| BloodyAngel1900 explică:

Asta e o lege care pune in evidenta valorea intelepciunii.intelept este sa ii lasam pe ceilalti sa ne ceara sfatul.in caz contrar e bine sa ne pastram parerea pentru noi

| BloodyAngel1900 explică:

MihaiDirinea mda.si raspunsul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formularea este proasta. Conceptul de opinie difera in mare masura de conceptul de sfat. Nu poti pune operatorul "sau" intre ele.