| SpikE a întrebat:

As vrea sa-mi fac un tatuaj dar nu sunt sigur, voi aveti tatuaje? sunteti multumiti de el/ele? daca nu v-ati face 1?

Răspuns Câştigător
| Crisu_8081 a răspuns:

Si eu vreau unul sad Inca nu mi-am facut curaj.Gandeste-te bine inainte pentru ca te poti plictisi repede.Am multi amici care si-au facut tatuaje si toti ma sfatuiesc sa imi fac semipermanent daca nu sunt asa sigura.Romanii sunt inca incuiati si s-ar putea sa ai probleme cand vrei sa te angajezi undeva, deci ai grija sa nu fie la vedere.Asta stiu si eu de la altii.

12 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu am unul. M-am gandit multa vreme daca sa mi-l fac. Nu era vorba ca imi doream un tatuaj, apoi am stat sa ma gandesc la model, ci invers. M-am gandit la un simbol si o solutie pentru a mi-l insusi mi s-a parut un tatuaj. Sunt multumita, are vreo 9 luni si, deocamdata, nu am avut probleme din cauza lui. Nici nu cred sa am, ca nu e pe frunte, e pe glezna. Sa ai grija sa mergi la un salon curat (eu eram obsedata de infectii, am stat cu ochii pe certificatele sanitare ale salonului, pe fiecare miscare pe care o facea, sa fiu sigura ca are manusi, acul e steril etc.) si sa fii decis asupra a ceea ce vrei sa iti faci. Sa alegi ceva despre care poti fi aproape sigur ca te va reprezenta si peste 20 de ani.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca ai sub 18 ani nu-ti face. Corpul tau e inca in crestere, risti sa se deformeze si sa arate urat mai tarziu. Te sfatuiesc (daca chiar vrei un tatuaj) sa-ti faci un tatuaj temporar... Te tine cateva saptamani sau luni. Astfel poti afla cum te simti cu el, daca ti-ar place sa-l ai... Il poti reface periodic daca iti place... Iar... dupa 18 ani sa ti-l faci permanent daca inca il mai vrei.

daniela
| daniela a răspuns:

Nu am si trebuie sa te gandesti bine daca vrei sa-l si unde... pe cat de dureros este sa-l faci, pe atat e sa-l scoti

| sorin a răspuns:

Sa sti ca si eu am vrut sa imi fac unul dar am realizat ca mai bine nu, cine stie mai incolo poate ma plictisesc de el si sa-l scoti e cam complicat asa ca mai bine ma uit la ale altorawinking

| ing. a răspuns:

Bunakiss. Eu nu am si nici nu as vrea sa am.Recunosc ca o data m`am gandit, dar mi-am dat seama cat de dureros sa ti`l faci, si dupa aceea cum va fi, cand o sa trebuiasca sa-l scoti. :-s

| frida0purple a răspuns:

De cand ma uit intr-una la L. A. Ink si Miami Ink, vreau si eu unul:d

| SpikE explică:

Ma las pagubas, nu vreau sa am probleme din cauza luiwinking

| SpikE explică:

Rebecca e frumos un tatuaj mai mare dar ca sa-ti faci ceva din alea, trebuie sa fi nebun laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti fa, eu am tatuaj...nu stii unde te poate duce viitorul si trebuie sa ai un corp fara cicatrice sau tatuaje.
Eu am pierdut 2 locuri de munca din cauza tatuajului... dar na, tu faci cum vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumit de un tatuaj? o colega de-a mea tot isi lauda catelusul si la urma ii spune si pretul. un alt coleg o intraba; da de ce-i asa de scump ma? are gps? deschide usa spune mama ce face? de e asa de scump. tatuajul ce trebuie sa faca pentru a fi multumit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una abia mi-am facut un tatuaj pe picior si sunt foarte multumita.intr-adevar e dureros dar se merita! si odata ce iti faci ceva care iti place cu adevarat nu o sa iti para rauwinking