| Dragos_9559 a întrebat:

As vrea sa stiu cu adevarat cati dintre voi sarbatoresc craciunul asa cum se sarbatorea inainte. Daca si numai daca credeti cu adevarat in minunea aceazta zi, adica nasterea domnului.

Răspuns Câştigător
| Andr3yCzz a răspuns:

Nu cred ca se mai sarbatoreste cum se sarbatorea inainte.
Cu trecerea timpului traditiile se pierd incetu cu incetu ceea ce doare tare sad
Traditiile de craciun (inainte) erau superbe...
Acum...TV,Calculator si somn! sad

4 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Daca s-ar sarbatori ca inainte, crezi ca ar mai avea cine sa iti raspunda la intrebare?

| Ciprian a răspuns:

Da, eu cred.

| Neah a răspuns:

Eu, ma bucur ca asta s-a intamplat pe Pamant...majoritatea se gandesc numa la cadouri, brad, lumini, nu zic ca nu sunt frumoase, si mie imi plac, iar... daca ne gandim, adevarata semnificatie a Craciunului o sa se piarda in timp.

| vilmaristul a răspuns:

Craciunul e o traditie
crezi nu crezi, te bucuri de craciun de cand constientizezi si pana la batranete!
il serbez traditional in fiecare an(de 58), fac cadouri, primesc cadouri, fac cozonac, impart la cei ce n au...