| liviustefan89 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum pot lega la un cd player auto mai multe boxe dar fara amplificator auto. am cd player sony la care am legat 2 boxe ovale pe spate si 2 medii pe fata. m-ar interesa sa mai adaug inca 2 difuzoare medii. am incercat legarea lor in serie de la cele ovale dar ii ia din putere iar si as vrea sa se auda totul la normal!

1 răspuns:
| mikkhhell a răspuns:

Poti lega cate doua boxe pe fiecare canal (in serie), dar scade putin puterea si acele boxe sa fie egale (sa nu icerci in paralel, deoarece arzi finalii).