| Cineva91 a întrebat:

As vrea sa va adresez o intrebare. Voi ce ati face pentru Romania pentru ca noi toti romanii sa ducem o viata mult mai buna?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

As curata tara de,, rahaturi,, asa cum a procedat Hitler

| FadetoBlack a răspuns:

Aş decapita tot cocaliarii, şi piţipoancele!

| FadetoBlack a răspuns:

Cocalarii*

| Woodenpints91 a răspuns:

Păi,nu vreau ca toţi românii să ducă o viaţă mult mai bună. Vreau ca doar eu să duc o viaţă buna, iar de voi nu prea-mi pasă.
Deci, răspuns final: nu aş face nimic. Sau dacă aş face ceva, ar rămâne România cu maxim 2000 de locuitori.

| Dumnezău a răspuns (pentru Woodenpints91):

Daca romanii in general, o duc bine, sunt mult mai mari sansele sa o duci si tu bine.Cam asa merge treaba.Stii tu, clasa de mijloc. laughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Dumnezău):

Chestia asta ar merge în afară,într-o ţară unde singurul scop al omului nu este comparaţia cu vecinul. Dacă toţi românii ar avea bani, mulţi, găleţi cu valută, tot ar exista o competiţie între ei, doar că la un nivel mai înalt. Dacă vecinul şi-a luat ultimul model de mercedes cu 500 cp, eu îmi iau unul cu 501cp şi tapiţat cu diamante. Cam aşa merge treaba la noi, românul nu se satură niciodată şi oricât de bine o duce, mereu va avea grijă ca lumea să ştie că el o duce bine şi nu-i muritor de foame ca ceilalţi.
Naţie de ghiogari...

| Cineva91 explică (pentru Woodenpints91):

Cu parere de rau, zic ca noi de aia suntem in stadiu asta ca avem grija sa parem ceea ce nu suntem.Si pot sa fac comparatia asta pentru ca eu locuiesc in alta tara.Aici daca vezi pe strada un,, bogatas'' nu dai do bani pe el, stii de ce? Pentru ca are un tricou vai de mama lui niste pantofi de zici ca sunt purtati de 20 de ani, dar il vezi ca se urca intr-o masina de lux.Deci? Concluzia e ca ei nu trebuie sa arate si celorlalti ca o duc bine.Noi romani trebuie sa aratam asta(chiar daca nu e adevarat), trebuie sa aratam prieteniilor cat de mari si tari suntem noi, trebuie sa ne laudam, e musai sa purtam un lant de un Kg la gat etcbig grin.

| Cineva91 explică (pentru Woodenpints91):

Am citit pe blogu tau putin, spui realitatea in modu tau in mare parte cam asa vad si eu lumea in care traim. Oricum un om nu poate sa schimbe o natiune, invers mai merge, daca intelegi ce vreau sa spun!

| Cineva91 explică:

Atata timp cat ne acceptam soarta si stam in case si asteptam ce naiba am putea schimba? Daca am fii uniti si noi si am iesi toti sa ne spunem ofurile poate s-ar schimba ceva.