| Luci2000 a întrebat:

As vrea sa va adresez o intrebare.
Cum va simtiti cand sunteti urmariti?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Am pățit-o odată, am fost urmărită de niște persoane pașnice, dar în acel moment nu mai conștientizam dacă să fug sau să sun pe cineva sa mă salveze.
Simțeam cum picioarele mă lasă, şi cum inima bătea din ce în ce mai tare.
E un sentiment groaznic, sincer acum.
Îţi este frică să crezi că cineva te urmărește, şi te poate omorî.

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde urmărită de cine şi cu ce scop. Admiratorii secreţi pot fi chiar interesanţi.

| Luci2000 explică (pentru NOname):

O sa postez o intrebare mai cmplexa.
As zice urmarita de un om care iti vrea raul.

| mona a răspuns:

Am avut senzatia asta de cateva ori ca sunt urmarita si cum sa crezi ce te simti in momentul ala...ca naiba

| Luci2000 explică (pentru mona):

Simti frica, nepasare, vrei sa te ascunzi sau vrei sa fugi?

| mona a răspuns (pentru Luci2000):

Nu am fugit dar am simtit frica

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Si in legatura cu intrebarea ta am o povestioara laughing
Eram pe strada, si voiam sa merg la biblioteca sa duc o carte pe care o luasem pentru un proiect, iar ca sa ajung mai repede am luat-o printre blocuri. Tot mergand eu asa, la un moment dat vad ca ma urmareste unu. Ma uit in spate sa vad cine e si bineinteles nu il cunosc.
Primul gand: sa merg mai repede (poate nu ma urmareste omu' si sunt doar paranoica, asa ca, ca sa ma conving ca e paranoia am vrut sa vad daca grabeste si el pasul) ma mai uit eu o data in spate dupa vreo 30 de sec, si ce sa vezi si tipu a grabit pasu.
Acum intrasem in panica laughing)
Ce sa fac, ce sa fac? In mintea mea erau numa scene din filmele alea in care tot felul de handicapati violeaza si omara fete prin scarile de bloc. Deci va dati seama cat de grava mi se parea situatia.
Solutia salvatoare a fost sa ies undeva la strada cat mai repede. Intotdeauna cand sunt inconjurata de oameni ma simt in siguranta, dar pana ajungeam eu sa ies dintre blocuri, daca ma prindea handicapatu ala.
Asa ca urmatorul gand, a fost sa sun pe cineva. Poate daca vedea ca vorbesc la telefon ii mai pierea curajul, deci o sun pe cea mai buna prietena si ii spun situatia, iar ea deja se gandea la cazul in are ala ma omora ca politia va veni la ea acasa sa o intrebe tot felul de chestii laughing practic draga mea prietena imi continua scenariile de groaza ce se desfasurasera mai devreme in mintea mea.
In fine, o mai tin eu asa cateva minute pana cand ies la strada, unde evrica respir usurata cand ma vad inconjurata de oameni...
In momente din astea, mai intai intru in panica, apoi ma gandesc ce se intampla daca..., iar la gandul asta incerc sa ma gandesc la o solutie salvatoare laughing
Cam asa a fost si cand am crezut ca a intrat la tara un hot peste mine in casa rolling on the floor (acel moment chiar a fost penal, mai ales ideea mea salvatoare)

| Luci2000 explică (pentru SupradozaDeViseXD):

Inca o poveste surprinzator de interesanta.
Mi-a placut faza cu scenele din filmele cu violatori etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Păi îţi dai seama că te simţi destul de nasol, nimănui nu-i place să fie urmărit, clar, e o senzaţie ciudată!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca un gangster adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rau de tot am fost urmarita odata de un barbat dar am reusit sa fug

| FearOfTheDark a răspuns:

Eram singura pe strada si m-au urmarit 2 baieti.Am mers ceva.
Vroiau doar sa ma intrebe daca ii mai cunosc.
Nu ii mai cunosteam dar m-am prefacut ca nu i-am uitat.

| angus35 a răspuns:

Sunt nelinistit.Bafta!

| mariukka a răspuns:

Parca ma simt controlata.tot ceea ce fac sa vada si altcineva nu-mi place deloc.sau imi este frica daca ma urmareste cineva dubios

| m2704 a răspuns:

Esti nelinistit, agitat si simti nevoia sa o iei la fuga.

| elis1999 a răspuns:

DUNA.eu stiu cum te simti mie ma fost frica, groaza, team pentru ca nu sti cu ce motiv te urmareste aca persoana eu din punctu me de vedere atunci peloc vruiam sa sun pe cineva sa-i dau indicatile unde sunt sa poata sa ma gaseasca, as ca mafost foarte frica simteam ca ma lasa picoarele.