| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa vad parerea vostra in legatura cu o situatie.
Sunt doi oameni destul de diferiti ce vor sa formeze o relatie. Unul are un rost in orasul natal o situatie stabila(sta la parintii mai munceste pentru niste bani de cheltuiala) si nu poate sa plece iar celalalt (ipohondru si fara un loc de munca) nu are posibilitatea financiara sa se mute mai aproape de partener dar traiesc din promisiuni si intalniri scurte.
Credeti ca exista un viitor pentru ei doi?
Se va putea face ceva daca timp indelungat nu s-a facut nimic?
Cine ar trebui sa faca mai multi pasi pentru a regla situatia?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu naty daca as avea o iubita i as spune sa vina in orasul meu si sa isi caute aici de lucru ca eu deja lucru si impreuna sa facem ceva,oamenii maturi nu se iubesc la distanta doar cei imaturi care le e frica de resposabilitati, tu ca femeie daca simti ca nu e barbat matur care are personalitate masculina il lasi, asta cu nu putem sta sunt scuze superficiale, asa si eu am avut relati imaginare si cautam scuze imaginare, trebuie sa ne si maturizam naty.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca si-au terminat studiile cei doi, ar trebui sa faca un efort sa devina independenti pe plan financiar, pentru a se putea stabili mai aproape de partener, sau a-l vizita mai des.
Daca stau amandoi ca lehuzele, nu are rost sa viseze la un viitor impreuna. Ar fi gresit sa ii ajute parintii.

| Emma30555 a răspuns:

Problema este ca el nu munceste. O relatie care presupune mutat impreuna are nevoie si de bani. Daca el nu munceste ar trebui ea sa il intretina. Solutia este sa se angajeze chiar daca sunt la distanta daca au banuti se pot vedea mai des. Abia pe urma ar trebui discutata problema mutatului. Sa se mute cel caruia ii este mai usor. Daca relatia are viitor sau nu depinde de ei si de ceea ce simt.

| siriusblack98 a răspuns:

Atata timp cat nici unul din ei nu vrea sa faca un compromis nu o sa avanseze nimic in relatie.Si mi s-ar parea normal ca cel care o duce mai nasol sa se mute la ala care o duce mai bine si are o situatie stabila, indiferent daca e baiat sau fata.In felul asta relatia are sanse mai mari de vreme ce se vad mult mai des si se pot cunoaste mai bine, plus ca un loc de munca se poate gasi, nu e chiar misiune imposibila.In alta ordine de idei, daca totul ramane asa cum este relatia lor are ZERO sanse de succes in timp.

Răspuns utilizator avertizat
| Alex1992buc a răspuns:

Banuiesc ca ambii sunt batuti in cap, asa ca se potrivesc; relatia va functiona

| Alexandru0755 a răspuns:

Daca situatia pare fara sperante cei doi ar trebui sa isi continue vietile separat.