| Rami9989 a întrebat:

As vrea sa vorbesc cu o fata pe Facebook, dar nu stiu ce sa-i ii spun, de exemplu incep conversatia cu:
Hei ce faci?
Ea: bine tu?
Stau, de aici nu stiu ce sa ii mai spun, va rog ajutati-ma, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| KinoAndreea a răspuns:

O intrebi daca deranjezi, ii spui ca ti s-a parut o persoana interesanta si ca vrei sa o cunosti mai bine...asta ca sa-ti dai seama oarecum daca ar putea fi si ea interesata, dupa raspunsurile care ti le da.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Te-a întrebat ce faci, ce naiba e așa greu, suferi de insuficiență neuronală? Tu blochezi conversația cu replica aia de rahat. Îi zici ce faci(nu cred că în momentul ăla doar stăteai și nu făceai, nu gândeai absolut nimic) și ce ai făcut și în funcție de ce ai făcut legi subiectul de ceva. Eu nu vă înțeleg pe voi ăștia care nu știți să spuneți 2 vorbe când aveți atâtea subiecte ce le puteți discuta.

| gemeni6226 a răspuns:

Mie mi-ar placea sa m-i se spuna:ce zimbet frumos ai? Trebuie sa spui ceva frumos despre ea sa se simta bine. Dupa aceea sa o intrebi ce muzica ii place, ce piesa, fetelor dar nu numai le place sa fie bagate in seama pentru ca atunci simt ca iti pasa si te intereseaza.