| Marius159 a întrebat:

Buna!

In urma cu cateva zile, cautand pe facebook prin lista de prieteni a unei persoane, am gasit o fata foarte frumoasa si as vrea sa vorbesc cu ea dar nu stiu ce sa ii spun, chiar nu imi trece nimic prin cap...De exemplu ii spun:
Buna! Ce faci?
Ea: Bine, tu?
Eu: Bine...
Dar mia departe nu stiu ce sa ii spun, nu stiu ce subiect sa discut cu ea deoarece nu o cunosc, dati-mi un exemplu cu ce sa incep... Spuneti mi mai departe cu ce sa continui. dati-mi niste idei, exemple.
. App: Aceasta fata este la liceu unde sunt si eu dar o vad foarte rar...
Va multumesc celor care ma ajutati si dau funda! happy

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Te uiti la profilul ei si descoperi cateva din interesele ei. De acolo pornesti. Daca acolo nu gasesti nimic, o intrebi ceva despre ea. Poate reusesti sa afli cate ceva despre ea de la scoala de la care sa pornesti discutia.

| ywar a răspuns:

Daca o intrebi ce face e clar ca nu poti debita ceva... nu sunt adeptul discutiilor pe facebook dar daca as fi in locul acelei fete si m-ai intreba ce faci, eu ti-as raspunde sec: "dau din craci pentru saraci".

| SpeșălGirl a răspuns:

Dupa ce iti raspunde o poti intreba cati ani are (chiar daca deja stii),intreab-o daca are vreo pasiune,ce face cand se plictiseste, ce muzica asculta, ce filme ii plac. Poti sa incepi tu, spunand tot despre tine, chiar si actorul tau preferat si asa sa se porneasca discutii.

| SpeșălGirl a răspuns:

Vorbiti despre lucrurile care va plac, despre muzica pe care o ascultati, cartile care le-ati citit si v-au impresionat, filmele care va plac, hobbyurile voastre, arata-te interesat de un sport care il practica ea sau un hobby care il are si cere-i sa iti spuna cat mai multe detalii despre lucrul respectiv, vorbiti despre scoala, despre materiile preferate, despre ce facultate vreti sa urmati si ce planuri de viitor aveti, despre relatii la modul general, incercati sa va gasiti puncte comune, ca de exemplu aceleasi hobbyuri, aceleasi idei despre un anumit aspect, activitati comune, vise asemenatoare, cunostinte comune, glumiti, povesteste-i intamplari mauzante si fa-o sa rada, fa-i complimente, spune-i ca e draguta, ca iti place sa vb cu ea, ca e o persoana speciala/deosebita in viata ta, ca iti place felul in care gandeste, ca e draguta intr-o anume poza etc

| CryssCoco a răspuns:

Spune-i ca vrei sa o cunosti mai bine si daca nu are prieten sa va vedeti la un suc!winking nu e mare scofala, dar sa nu ii spui replici jalnice gen,, buna cf scumpete,, sau buna cf frumoaso,,
bafta cu fata