| anonim_4396 a întrebat:

aseara mi-o aparut pe chiloti niste pete maro am crezut ca trec dar a doua zi iar mi-o aparut. ce inseamna?
P. S: am 12 ani si nu mi-o venit ciclul inca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este inceputul primei menstruatii.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este semnul viitoare menstre.
Pa, pa.

| noktambul a răspuns:

Ce inseamna? Vreo basina cu stropi, asta inseamna laughing Lasand gluma la o parte : mai, deea140, de ce nu discuti problemele astea cu maica-ta sau cu vreo vecina mai mare in varsta ca tine? Asa, ca de la viitoare femeie la femeie? O sa te lamureasca ele mai bine decat un site public ca TPU unde vine un prost (un prost dispus) ca noktambul si iti ia la misto intrebarea.

| AlinaaAli a răspuns:

Nu te speria! sunt normale inainte sa iti vina cilcul!
si daca nu au un miros urat nu e nimic de speriat!
eventual daca incep sa si miroasa, ar fi bine sa mergi la un ginecolog deoarece se poate sa fie si ceva infectie sau raceala!
daca nu au miros ciudat, poti sa stai linistita! se intampala din cauza ca trebuie sa iti vina!

| angelRBD a răspuns:

Cred ca scurgerile maronii pot fi efectul unei raceli sau pot fi si chisturi ovariene.
S-au poate sa fie doar faptul ca incurand vei avea mentruatie

| TattoosPiercingsPlugs14 a răspuns:

Mda. aveati dreptate mi-a venit ciclul!

| JoeTPU a răspuns:

Ai facut caca pe tine!laughing

| ioanaccc a răspuns:

Daca continuo ai cicluwinking.

| namnumeba a răspuns:

Inseamna ca esti pe ciclu! smug te incanta? confused

| TattoosPiercingsPlugs14 a răspuns (pentru namnumeba):

Nu prea. laughing

| namnumeba a răspuns (pentru TattoosPiercingsPlugs14):

Pai de ce? confused e ceva normal! ai 12 ani! cam asta-i varsta cand iti vine! happy

| TattoosPiercingsPlugs14 a răspuns (pentru namnumeba):

Mda. dar am auzti ca o sa te doara burta rau si nah!

| namnumeba a răspuns (pentru TattoosPiercingsPlugs14):

Eeh.asta e! odata si odata tot trebuie sa ai ciclu! astfel nu esti femeie! laughing daca n-ai ciclu! happy

| 000Diddy000 a răspuns (pentru TattoosPiercingsPlugs14):

Nu e obligatoriu sa te doara burta la fiecare fata se manifesta altfel de exemplu pe mine inainte nu ma doare burta, dar am usor o senzatie de greata depinde de fiecare fata in parte, pe alta poate sa o doara capul de exemplu

| allyalessandra a răspuns:

O sa-ti vina ciclul. si eu am la fel ca tine de un an si am 12 ani