| EmaS a întrebat:

Astazi este ziua nationala a Romaniei. Esti mandru ca esti roman?
La Multi Ani tuturor Romanilor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,EmaS!
La multi ani si tie de 1 Decembrie!
Sunt mandra ca sunt copil a lui Dumnezeu,El are grija de mine mereu, el are grija ca nimeni sa nu-mi faca niciun rau in aceasta lume rece,El imi calauzeste pasii pe oriunde merg, ma ajuta sa fiu tare in necaz si durere,El este pentru mine doctor atunci cand sunt bolnav, El e cu mine intotdeauna si ii multumesc pentru acest lucru, pentru ca se ingrijeste de mine, ca mie sa nu-mi lipseasca nimic, nu as putea carti ca mi-ar merge rau, deoarece nu-mi lipseste painea pe masa, ii multumesc ca am un acoperis deasupra capului, ii multumesc ca sunt sanatoasa, ii multumesc ca ma aflu in aceasta tara minunata si nu in alte tari mult mai sarace, chiar daca Romania este considerata de unii saraca, eu consider Romania o tara bogata, avem peisaje frumoase create de Dumnezeu si cate si mai cate locuri fabuloase, Dumnezeu ne-a indestulat cu de toate, trebuie doar sa stim sa pretuim tot ce avem.
Te pup!

21 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

La Multi Ani si tie Ema. Sa-ti dea Bunul Dumnezeu sanatate si numai bucurii in viata!

| EmaS explică (pentru aladinbeci):

Multumesc,draga. Numai bine!

| Aleqa a răspuns:

Uneori sunt, uneori nu. Prostia unora din Romania ma face sa urasc ca sunt de aici, dar iubirea si respectul altora ma face sa ma gandesc de 2 ori inainte sa judec tot poporul.
La multi ani si tie, si tuturor!

| EmaS explică (pentru Aleqa):

Multumesc, si eu iti doresc multa sanatate si fericire!
Draga mea, sa stii ca peste tot sunt si oameni buni si oameni rai. Haide sa privim la partea buna a lucrurilor!

| Aleqa a răspuns (pentru EmaS):

Eu incerc, dar vad atatea furturi, violuri, omoruri cu focuri de arma, certuri si mai stiu eu ce... E greu sa vezi iubirea si intelegerea dintre lucrurile astea. Ce sa mai spun de saracia din Romania? Au ajuns oamenii sa cerseasca prin America, Franta, Paris sa aiba bani ca in Romania nu se poate, dar lasa, o sa vina si vremuri mai bune daca ni se schimba presedintele cat mai repede!

| EmaS explică (pentru Aleqa):

Tu chiar crezi ca se vor rezolva problemele? Eu, nu.

| Aleqa a răspuns (pentru EmaS):

Cum ai spus si tu, incerc sa am fruntea sus si sa privesc partea buna a lucrurilor. Dupa ce imi termin scoala si poate liceul, eu ma mut in America 100%. Acolo este o lume civilizata, case minunate, locuri de joaca pentru copii, universitati, mancare, joburi profitabile...

| EmaS explică (pentru Aleqa):

Daca o sa ai norocul sa castigi la Loteria Vizelor sau daca o sa primesti viza!

| Aleqa a răspuns (pentru EmaS):

Eh, visurile mele sunt distruse de mult, stai linistita. Eu incerc doar sa le repar gandindu-ma ca poate o sa fie o vreme cand lumea se va schimba in bine... Si daca as putea sa imi pun o dorinta, as alege PACEA LUMII!

| Musique a răspuns:

Ce am eu nu e mândrie.Aici m-am născut, și-mi iubesc țara, dar cam atât. Poate voi fi mândră că sunt româncă atunci când voi realiza ceva ce va ajuta România.
Seara frumoasă.

| RainboyDash a răspuns:

Normal ca sunt. tara noastra este una frumoasa si taota lumea ar trebui sa fie mandra

| M25M a răspuns:

Vezi intrebarea mea postata de la stiinta si filosofie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-e rusine ca sunt romanca, dar nu ma pot mandri cu tara asta depravata.
La Multe Lamai indoctrinatilor!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru MadScientist):

Ai dreptate, dar prea putini sunt oameni.

| c0ton a răspuns:

Eu da sunt mandru dar cam suparat ca celalate tari ne fac hotii.

| Forev3rAlone a răspuns:

La Multi ANi si tie!
Da, desigur ca sunt mandra!

| Labyrinth a răspuns:

Cum aş putea să fiu mândru de ceva ce am dobândit fără să vreau?

| emiliaalexandra a răspuns:

Eu saunt mandra si sper ca toata lumea e la fel.La multi ani Romania!

| Andrei793 a răspuns:

Da, normal.Romania este cea mai frumoasa tara!
La Multi Ani Tuturor Romanilor!