| Deepk a întrebat:

Astăzi iară îmi dau lacrimile. Pe zi ce trece mă simt din ce în ce mai oribil, mai distrusă moral, mai singură și deja mi-i scârbă să mă uit la mine în oglindă că am niște ochi roșii de la atâtea lacrimi.
Deci, poveste mea este următoarea.
Acum m-am mutat cu logodnicul meu (suntem logodiți de 3 luni și ceva).
E prima experiență când mă mut cu cineva ca să înțelegeți. În toamnă am avut un caz foarte greu de la care eu voiam să renunț la toată relația noastră, dar am iertat, nu știu de ce.
Totul a fost așa, am deschis întâmplător poșta sa pentru că era conectată în telefon la mine și era venit un mesaj de la altă poștă a lui.
Și când o deschid, acolo erau atașate vreo 15 poze nud cu fosta lui, poze goale chiar ca să înțelegi.
Și eu îmi dădeam întrebarea ce caută aceste poze și ce e cu toată chestia asta? Când l-am întrebat el nu știa ce să-mi spuna că zicea într-una că e prost și nu s-a gândit cu capul ce a făcut și își cerea iertare fără oprire. Cu chiu și vai am iertat ca să înțelegeți. Acum zilele astea, am deschis calculatorul său că îmi trebuia pentru universitate, adică îmi trebuiau 2 odată... și mă gândeam, oare ce poze are el în calculator? Adică din adolescență etc.
Și știți ce am văzut?(Tot aceleași poze cu fosta lui goală și acolo mai erau și alte fete (mă gândesc tot foste).
Eu pur și simplu am bufnit în plâns.
L-am întrebat. Dar el zicea una si aceeasi ca aceste poze sunt de atuncici si el a uitat sa le stearga. Dar cum sa intelegi ca in comp erau si alte mape cu poze unde eram impreuna, apoi eu, apoi familia.
Cum sa uiti? Cum spuneti-mi? Poate sunt eu proasta si nu stiu?
Si uite ca au trecut vreo 4 zile. Nu pot manca, nu pot dormi, plang incontinuu. Si ma gandesc, oare cu ce sunt eu de vina ca totul e asa in viata mea?
Eu nici nu stiu ce as putea face acum in momentul acesta.
Si sa va spun sincer, din cauza la tot asta, nu simt necesitatea sa avem relatii sexuale
pur si simplu nu simt atractie, nu simt nici o dorinta.
Nu atractie de el, dar la general chiar.
Simt cum ma inchid inauntru si nu vreau nimic.
Vreau sa ma ascund de toata lumea (((

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Deci problema sta in felul urmator, daca cu tine se poarta okey si e totul bine, ce te int pe tine ce poze are el pe unde are si cu cine are?

Nu pricep neam chestia asta. Tu nu vezi ce rau iti faci? Si daca mai continui asa, te va lasa ca e satul de tine cu figurile astea, si va gasit alta care e desteapta si isi urmareste sa-i fie ei bine si atat, fara sa o int ce face el in rest.

| T0T a răspuns:

Păi tu ar trebui să înțelegi cum e realitatea. Noi, masculii heterosexuali și activi sexual, iubim corpul feminin. Faptul că ține nuduri cu unele nu e nimic neobișnuit. Eu aș fi făcut la fel. Să nu crezi că dacă v-ați logodit ăsta se mai uită doar la tine. Asta e o fantezie prostească. Nu există așa ceva. De acolo și vorba: „Ce e frumos și lui Dumnezeu îi place." Iubitei pe care am avut-o acum ceva timp îi arătam pe stradă ceea ce mie mi se pare frumos. Ea era geloasă, dar eu sunt sincer. Cu cea pe care am avut-o de curând am făcut la fel. Ea cică ar fi bisexuală, deci nu o deranja dacă o făceam în trei, cred. Sau cine știe? E gelozia aia egoistă care intervine. Dar orice om normal la cap înțelege că e complet normal să ai aceleași dorințe, indiferent de partener. Nu orbești brusc și nu îți dispare apetitul sexual doar pentru că ai o logodnică. Ce naiba.

| wildthing a răspuns:

E genul de barbat care te inseala/te va insela. Pozele alea nu aveau ce sa caute acolo. In plus, spui ca deja nu mai simti atractie fata de el, nu mai simti nevoia sa faci sex cu el.
Probabil ca ar fi bine sa pui punct acum, cat relatia e inca la inceput si nu exista alte complicatii, cum ar fi aparitia vreunui copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa pui punct acestei relații. Omul acela nu te respecta și nici te iubește suficient, dacă face astfel de lucruri. Mai ales după ce ati vorbit și a văzut ca te deranjează faptul ca face asta. Și e posibil sa mai facă și alte lucruri pe la spatele tău. Pana la urma dacă ți-a ascuns asta ce l-ar putea opri sa iti ascundă și alte lucruri? Trebuie sa fi conștientă de faptul ca atunci când iubești pe cineva, acea persoana iti este de ajuns. Nu mai ai nevoie de altcineva. De validarea altor persoane de sex opus. Nu ai nevoie sa vezi pe altcineva gol sau sa iti împlinești dorințele sexuale cu altcineva. Și chiar dacă se mai întâmplă sa ai un anume impuls și sa fi atras sexual de cineva, totuși te opresti. Te abții și nu faci nimic în direcția asta, tocmai pentru ca iubirea pentru persona de langa tine e mai mare si mai importanta decât niște simple dorințe sexuale trecătoare. Cred ca meriți ceva mai bun de atât. Viața nu se oprește la el. Mai exista multi bărbații în lumea asta. Și cred ca ar trebui sa încerci sa găsești pe cineva mai bun de atât, pentru ca exista și bărbați buni care au anumite valori și nu fac lucruri de-astea. Acum totul depinde de tine. Alegerea rămâne a ta.

| Maraa345 a răspuns:

Fa-ti bagaju' si nu te mai uita in urma.

| Larianiel a răspuns:

Bună! Nu, nu este normal așa ceva și, in primul rand, liniștește-te. Băieții care au comentat aici sunt ceva tipic cu ce am întâlnit până acum. Nu mai băga în seamă prostiile astea. Vrei să trăiești tot restul vieții în minciună? Este o totală lipsă de respect din partea lui. Daca tu aveai poze nud cu diferiți iubiți, cum s-ar simți el? (Fix problema ta o am și eu cu iubitul meu).

| Deepk explică:

Eu nici din partea lui nu simt așa atracție ca înainte.
Știți, eu nu prea reacționez bine la fumat, si el stie de chestia asta
Si acum el fumeaza, nu mereu dar sunt zile cand vine acasa d ela munca si un miros insuportabil de tigara
Cel mai important ca noi am vorbit despre asta si el stie ca eu nu vreau sa aud nimic de tigara, si el mi-a promis ca nu va mai fuma si acum hop

Stiti, nici nucam cu cine vorbi despre asta, nu am nici prietene cu care sa discut normal despre asta, nici cu familia nu pot vorbi ca ai mei sa auda problemele mele o sa se enerveze mai tare si nici nu-mi imaginez ce reactie vor avea sa auda.

| T0T a răspuns (pentru Deepk):

Păi aici e problema că ți-ai ales un fumător. Tu l-ai ales, nu eu și nici altcineva de pe TPU. Eu nu aș sta cu una care fumează. Sau dacă i-aș da o șansă, i-aș da și șansa să lase țigările.
Eu nu am înșelat pe nimeni, niciodată. Dar mi-a plăcut să port discuții sexuale cu altele, când am avut ocazia, mi-a plăcut să mă uit la pornache și așa mai departe. Cineva mi-a și propus să vedem filme erotice împreună.
Înșelatul e atunci când minți și faci ceva pe ascuns, când trădezi și când alegi alt partener. Majoritatea femeilor vor să se considere doar ele centrul Universului. Ăsta e egoismul tău și al altora care răspund astfel. Are și el o vină. Nu e sincer cu tine. Dacă îți spunea ce îți spun și eu, situația putea fi rezolvată. Dacă nu, păi înseamnă că tu erai cea care nu voia să accepte o realitate indiscutabilă.