| EntertainYou a întrebat:

Asteptati deschiderea salilor de cinema?
Credeti ca este o industrie care merita sa prospere in continuare?

22 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Nu merită când ai 80 de canale de TV acasă. Muzeu.

| EntertainYou explică (pentru sadrian46):

Mai consum niste Netflix sau HBO. Dar astea nu au filmele noi de cum apar.
Canale TV nu prea urmaresc pentru filme.
Eu mai mergeam la cinema pentru cateva filme pe an, dar in general evitam premiera, nu suportam salile pline nici inainte de pandemie. Nu doar datorita publicului/faunei. Dar, in general, prefer sa ma simt "ca acasa". Mai cochetam cu salile VIP in ultimii ani, in zile/ore mai putin frecventate, dadeai mai multi bani, dar chiar era un mediu mai linistit.

| sadrian46 a răspuns (pentru EntertainYou):

La cinema am fost după revo cam o dată la 3 ani. Norocul meu că am prins câteva filme bune. La cinematecă aș merge din nostalgie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Da, dar se simte altfel atmosfera atunci când ieşi în oraş cu prietenii la un cinematograf să vezi un film, decât atunci dacă îl vezi de casă.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Când ieși cu un prieten și luați bilet în ultimul rând, ca să nu deranjați pe cei din spate când vă sărutați, da, altă atmosferă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu in conditiile astea.
Da.

| EntertainYou explică (pentru anonim_4396):

De ce nu? Nu-ti place distantarea sociala? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Ma incanta ideea de distantare.Nu-mi place riscul.

| EntertainYou explică (pentru anonim_4396):

Ti-e frica de covidel?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Nu pentru mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca existalaughing))))))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E amuzant cum pui tu problema, de parca as avea cum sa "nu cred".

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa poti sa crezi si in unicorni

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,multi oameni mor ucisi de unicorni.Ramane si sclipici in urma lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vazut tu vreun mort?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vazut la propriu, nu.Dar da, cunosc cazuri, am vazut analize/radiografii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de unde stii ca nu erau false?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si moartea era tot falsa? Vreau sa invat si eu tehnica asta.
Si epidemia de SARS tot falsa a fost?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de unde stii tu de ce au murit? Poate chiar au fost omorati si de asta ii baga in sac sa nu se vada urmele de bataie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, deoarece e plăcut să mergi la un film în oraş, direct la cinematograf, cu prietenii sau iubitul/iubita decât să stai închisă în casă stând pe o canapea.

| EntertainYou explică (pentru anonim_4396):

Crede-ma, e bine si pe canapea daca ai conditiile bune acasa. Atat TV-ul, cat si canapeaua in sine. laughing
Dar problema e ca la cinema ai sunet superior (macar ca volum). Si da, e senzatia de "iesit in oras" care conteaza.
Asa iti aduci si iubita pe canapea...chiar mai intim asa. big grin

In fine, eu sunt oarecum indiferent daca vine vorba de un anumit film. Adica filmul trebuie sa primeze, nu doar experienta sau locul vizionarii. Si asta ma determina sa merg sa vad filmul mai curand la cinema. Sunt si anumite filme pe care le-am vazut si singur la cinema, dar si acasa. Mai ales unele Horror. big grin

| NuCitescNotificari a răspuns:

Nu. Cred ca e o industrie care nu o sa mai prospere.