| RAY a întrebat:

Ati auzit de cazul cu fata de 24 de ani din Sibiu, diagnosticată cu meningită, credeti ca au procedat corect doctori? Oare mai are vreo sansa?

https://www.antena3.ro/......03848.html

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că mulți au auzit. Și poate că sunt multe alte cazuri asemănătoare, a căror familii au ales să aștepte și să sufere in tăcere, pentru cel drag.
Probabil că medicii s-au implicat mai mult, abia atunci când situația fetei a devenit publică (TV, ziare, radio etc). Pentru unii medici, poate fi ușor să deconecteze un om de la aparate, aflat in moarte cerebrală, fiindcă sunt obișnuiți cu imaginea morții. Și nu-i doare.
Eu, cel puțin, știu de ce sunt capabili medicii din Sibiu. Sunt total dezgustată de serviciile lor.
Sper ca Diana să își revină, măcar de dragul mamei ei. Minuni există, dar sunt rare. Însă, speranța moare ultima.