| I'm just me a întrebat:

Ati auzit de minunile Caracalului?

Răspuns Câştigător
| asya a răspuns:

Da....astea sunt minuni facute de om!
1S-a construit un bloc si s-a uitat macaraua in interior
2 A luat foc sediul pompierilor

3 S-a furat usa politiei

4 Cimitirul e pe strada Invierii

5 Brutaria e construita pe strada Foametei

6 Inchisoarea e pe strada Libertatii

7 Exista o singura scoala si se numeste Scoala nr. 2.

| Mazilu_Geta_1979 a răspuns (pentru asya):

Adevaratele minuni sunt:1-cimitirul pe strada invierii. 2-fabrica de paine pe strada foamei. 3-puscaria pe str. libertatii. 4-fabrica de gheata pe str soarelui. 5-km 0 are 900metri 6-biletul de autobuz de 1. 00 leu din centru pan"la gara si 1. 25, de la gara in centru. 7-ceasul din gara care arata 4 roman cu patru linii si nu patru roman cum il stim toti. in nici un caz cea cu scoala si cu macaraua nu sunt adevarate. TANASE SORIN caracalean get beget din tata-n fiu si nu ca taranii aia de au scris in nestiinta de cauza "tu-le muma-n c...

14 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Serios? ce chestie laughing
Cel mai mult mi-a placut cea cu usa politiei rolling on the floor. halal competenta. Daca din sediu ii fura laughing Pe strada ce sa mai zici rolling on the floor
Mda, si totusi sunt olteni, trebuie sa-i intelegemhee hee
A, si nu ma intelege tu gresit. Olteanca-s si eu.

cami
| cami a răspuns:

Bai da' ce caraghiosi mai sunteti voi, caracaleniihee hee

| Bishop a răspuns:

Da laughing eu sunt din Caracal

| pepe a răspuns:

Cea cu blocul nu este adevărată, nici cea cu şcoala. Lipsesc însă cea cu ceasul din gară care are pe o parte cifre romane şi pe cealaltă cifre arabe(această minune încă mai dăinuie în Caracal) şi cea cu carul cu proşti. Celelalte 5 minuni nu mai există pentru că cimitirul nu mai este pe strada Învierii, fabrica de pâine nu mai este pe strada Foamei, puşcăria nu mai este pe strada Libertăţii. Nu s-a furat uşa de la sediul Miliţiei, cineva a încercat să fure porţile dar nu a reuşit decât să rupă o balama, motiv pentru care ele au fost demontate şi duse la un atelier pentru a fi sudate.

| ellene a răspuns:

Am auzit si eu de ele... ce sa mai vb, Romaniahee hee

| I'm just me explică:

Am 17 ani. De ce?

| annagabi a răspuns:

Ai uitat-o pe aceea ca un bilet de autobuz de la Gara pana in Centru costa 0, 50 lei iar din Centru pana la Gara 1 leu.
Tot in Caracal 1 km are 600 metri. Era un indicator care arata ca daca o iei spre dreapta ajungi la Slatina si daca o iei la stanga tot la Slatina ajungi!

| Mazilu_Geta_1979 a răspuns (pentru annagabi):

Esti o proasta adevarul este ca este un km, de 9oo metri caci atunci cand s-a construit hotel Romula km. 0 era chiar acolo si l-au mutat mai spre BOLD si a ramas unul(spre BOLD)de 900m iar celalalt(spre oras)de 1100m.

| annagabi a răspuns (pentru Mazilu_Geta_1979):

Ma bucur ca esti tu o desteapta, esti nascuta in Caracal (unde se stie s-a varsat caruta cu...) si de aceea stii! Eu sunt din Bucuresti de vreo 6 generatii si am spus doar ce am auzit, n-am fost niciodata in Caracal si din cauza unora ca tine nici nu as calca! Poti sa scrii in continuare ce vrei nu am sa-ti mai fac onoarea sa iti raspund si asa ti-am dat prea multa importanta! Toare bune! Gabi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne multa minte iti mai trebuie.cati ani ai ma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt:
statuia libertatii este indreptata cu pusca inspre cladire
la baia publica i-a cazut ''b''-ul din fata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.am auzit si m-i s-au parut super amuzante dar cei din caracal sunt cam prosti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da unde sa varsat carul cu prosti si de aici sau amprastiat in toata tara.