| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am avut un 2 vise ciudate ..am visat ca ma rugam la niste icoane cand dintrodata ele s-au luminat si fata lui Dumnezeu a deveni luminoasa. Dupa care am auzit o voce care zicea "Asa se intampla si minunile"...in cel de-al doilea vis am auzit cum batea vantul cand dintrodata fata lui Iisus Hristos mi-a aparut in fata. Nu am mai avut astfel de vise. Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Salut TPU! Aseara am avut un 2 vise ciudate ..am visat ca ma rugam la niste icoane cand dintrodata ele s-au luminat si fata lui Dumnezeu a deveni luminoasa. Dupa care am auzit o voce care zicea ''Asa se intampla si minunile''...in cel de-al doilea vis am auzit cum batea vantul cand dintrodata fata lui Iisus Hristos mi-a aparut in fata. Nu am mai avut astfel de vise.
Ce înseamnă?=
=că excesul de băuturi alcoolice
seara,
nu este foarte bun
că visezi urât!

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu azi nu mai vorbeste prin vise, ci prin Biblie.Probabil te-ai gandit la lucruri spirituale si de aceea ai visat.

| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Cred

| sublime89 a răspuns:

Te holbezi prea mult la icoane si la fata lui Iisus. E si normal sa visezi asa daca doar la astea te gandesti. Visele nu inseamna nimic.

| Narfundo a răspuns:

Inseamna ca in viata ta vor urma o serie de incercari diavolesti.In mod normal Dumnezeu sau ingerii se arata in vis numai cand incearca sa-ti atraga atentia sau sa te pregateasca pentru ceva.Fi cu bagare de seama caci visul te indruma catre intelepciune si incredere.Lupta ce va veni asupra ta, cred eu ca va fi mai mult o lupta spirituala.O lupta cu tine insuti. Poti pierde lupta si te poti scufunda in diverse pacate ce te vor inrobi.Zic mai sus cred eu deoarece diavolul daca te are in gand, te poate lucra in multe feluri.Ai grija la ce se mai iveste in viata ta.O slujba noua, o femeie, un castig la loto.etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oameni buni ce nu intelegeti ca nu am baut in seara aia...

| BlackSulphur a răspuns:

"Fata lui dumnezeu"
L-a vazut cineva pe dumnezeu astfel incat sa stii care-i fata lui?

| anonim_4396 explică (pentru BlackSulphur):

Ca si icoanele arata

| AwaZoh98 a răspuns:

Inseamna ca "esti trimisul Domnului", dar mai mult cred ca ai o imaginatie dezvoltata.winking

| Gekkō a răspuns:

Eu cred ca esti un om religios care vrea sa impresioneze publicul... Se vede ca e fake de la faza cu icoanele si chestia cu Asa Se Intampla Si Minunile...o afirmatie analfabetica scrisa gresit.

| ada92 a răspuns:

Dumnezeu nu accepta ca inchinatorii lui sa foloseasca icoane si chipuri cioplite Exodul 20:4 Fapte 17:29...Prin urmare nu cred ca fata lui Dumnezeu ai vazut

| gaby5995 a răspuns:

"Nu trebuie sa primim nici vis, nici aratare, nici lumina, nici glas, nici stralucire, pentru ca de cele mai multe ori dunt batjocura a dracilor.
Si chiar daca vedenia e de la Dumnezeu, El nu se supara daca nu o primim pentru ca stie ca din pricina dracilor ne aparam"
din cartea "Efectele inselatoare: Talismanul, visele si altele".

| benny34 a răspuns:

Inseamna sa bei mai putin

| Actaar a răspuns:

Evoluezi la lv. 2