| AlexDorinel a întrebat:

Ați auzit la știri zilele trecut că o fata de 24 de ani a murit în accident? In judetul Constanta.

Cică s ar fi aplecat după ceva in mașină, a pierdut controlul și a intrat pe contrasens.

https://m.ziuaconstanta.ro/......47641.html

Ce părere aveți? mie chiar îmi pare rau de ea că o cunosteam, stătea în oraș cu mine.

20 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Un vehicul se conduce, nu se lasă în voia lui. Chiar vehiculele autonome nu se recomandă a se lăsa să meargă fără supraveghere.
Nu contează vârsta, contează cum a luat carnetul auto cine a instruit-o.
De fapt aici este marea problemă: carnete auto luate pe bani, ochi frumoși și fără o instrucție corespunzătoare.
Iar, această dependență de telefon, de selfie, live pe internet conduc la adevărate dezastre pe șosele!
Pur și simplu a primit ce a căutat!

Răspuns utilizator avertizat
| romeo78 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu contează mașina, omul! Contează inconștiența unora aflați la volan, neinstruiți corespunzător de către instructor, care să le spună că vehiculul nu trebuie lăsat nici o secundă liber când este în mișcare. Că în o secundă la o anumită viteză vehiculul se va deplasa metri, zeci de metri. Că în această deplasare necontrolată poate avea loc accident!
Repet și-a făcut-o cu mâna ei! Și este mai grav dacă această distragere a fost din cauza telefonului mobil!

Răspuns utilizator avertizat
| romeo78 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da, păcat, dar când și-o face omul cu mâna lui, nici Dumnezeu nu îl mai poate scăpa!

| Violleta2022 a răspuns:

Se intampla frecvent cu telefonul, de aceea este interzis sa-l folosesti cand sofezi.
Se mai intampla si cu tigara si este recomandat sa nu fumezi la volan.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce raspunsuri te astepti la intrebarea asta?
Sa spune ca ce? Ca a meritat sa moara, ca nu a meritata sa moara? Care e scopul intrebarii?

| sierra1 a răspuns:

Da, nașpa, suntem pe locul 1 și noi, la ceva: la accidente

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... da, dar ce putem sa spunem?

Uite aici:https://www.worldometers.info/
Mor oamenii din secunda in secunda :/

Răspuns utilizator avertizat
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Săracii părinți... sad

| Freya1 a răspuns:

Lucruri de genul se mai întâmplă.De aceia trebuie sa fim atenti.
Oricum se zică că o data ce ai permis esti cu un pas mai aproape de moarte.

| johnnny123 a răspuns:

In fiecare zi pe planeta mor circa 150.000 de oameni. Unii de boli, altii in accidente, altii omorati. Este trist, mai ales cand e vorba de oameni tineri. Dar chiar trebuie sa avem o parere despre fiecare? Si ce "parere" putem avea?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce părere poți să ai? Foarte trist.

| mastadont a răspuns:

Oare de ce s-o fi aplecat? Multe accidente se întâmplă din cauza neglijenței, trebuia să fie atentă la drum nu la podeaua mașinii.

Răspuns utilizator avertizat
| Invictusman a răspuns:

Nici o părere, Dumnezeu sa o odihnească în pace sad
Nu putem spune nimic, cel puțin eu, când o persoana și-o pierdut viata. happy
Zilnic se întâmplă lucruri imprevizibile, moartea poate fi la orice pas din greșeală noastră, sau din greșeală altor persoane.

| Vântulalb a răspuns:

Cand esti la volan si masina merge, nu te apleci, nu te intorci (stiu un caz care a intors caoul dar... cu tot cu volan), nu te machiezi, nu... nimic decat condus. Daca e o urgenta, opresti masina ca sa o rezolvi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacat de ea ca era tanara...

Răspuns utilizator avertizat