| RBiancap1 a întrebat:

Ati avut probleme de bullying în facultate?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu am avut deloc, era totusi facultate, nu era gradinita, nu ajungeau acolo toti tampitii, la info am fost la zi si nu am avut probleme, iar la psihologie am facut la distanta, desi acolo erau 90 % fete, ca ma mai duceam sambata si duminica la ore, ca asa se face la distanta, faci sambata si duminica.

Nici in liceu in anii 1992-1996 n-am avut probleme, ne intelegeam toti, eram 20 baieti si 10 fete.
Se mai lua de mine unu in generala si nu aveam ce face ca era mai fortos ca mine, dar pe ala il rezolva diriga repede.
Deci am avut parte putin de bullying in generala doar.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, niciodata!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Deloc. Oamenii se înțeapă peste tot, dar bullying-ul e ceva mult mai grav și complex - nu se pune problema de așa ceva între persoane adulte provenite din medii ok (mă îndoiesc că ajung la facultate toate sălbăticiunile, eu nu am văzut așa ceva).

| raMLesS a răspuns:

Da, nu ma puteam abtine in a face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În facultate nu, că nu am făcut. În scoala generală, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In facultate sunt mai putin frecvente astea, iar daca suunt prezente sunt sub forma verbala nu fizica. In gradinita, primara si gimnaziu sunt la ordinea zilei.