| Shadow136o a întrebat:

Ați avut vreodată paralizie în somn? Dacă da, ce ați simțit? Ce ați văzut? Povestiți experienta voastră cu asa numita *paralizie în somn*.
Sper ca e buna categoria...

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sa simti daca e paralizie? Visezi ca nu te poti misca.

| Shadow136o explică (pentru darrio2007):

Mai explicit, eu știu ca nu visezi.

| Shadow136o explică (pentru darrio2007):

Știu asta, dar nu visezi.

| darrio2007 a răspuns (pentru Shadow136o):

Poate tu.

| Celcestietot a răspuns:

Da, am avut si simti frica adevarata. Nu stiu daca a fost vis sau nu, dar tin minte ca de cateva ori (in paralizii diferite) am vazut ceva negru cu membre lungi care se tara foarte usor pe jos. Cam atat imi amintesc din experientele mele, nu mi s-a mai intamplat de foarte mult timp.

| Shadow136o explică (pentru Celcestietot):

Woow ok, interesant.
Dacă ai fi știut din timp ce inseamna paralizia în somn, ai fi fost curios sa vezi cum e?

| Celcestietot a răspuns (pentru Shadow136o):

Probabil ca as fi avut o oarecare curiozitate, dar odata ce ti se intampla, nu iti mai doresti, iti garantez eu happy. Cauza acestei paralizii este datorita demonilor, nu a altor factori.

| Celcestietot a răspuns (pentru Shadow136o):

Chiar, tie ti s-a intamplat?

| Shadow136o explică (pentru Celcestietot):

Nu, dar sunt curios sa vad cum e dar am și o reținere ca ar fi foarte înfricoșător.

Cauza poate fi datorita demonilor? Eu am citit ca e din cauza somnului, insomnii, tulburări, etc.

| Celcestietot a răspuns (pentru Shadow136o):

Eh, cauzele sunt date de niste parerologi, oameni care vorbesc si ei ca s-au plictisit din a mai tine gura inchisa. Eu de exemplu, nu aveam absolut nicio problema cu programul de somn, nu eram depresiv si nimic de genul acesta. Ori se aplica regula la toti, ori la niciunul, asa ca, parerea lor sa fie pusa pe raftul cu teorii ale conspiratiei.

| Shadow136o explică (pentru Celcestietot):

Aa ok, înțeleg

| Zorn a răspuns:

Nu am vazut nici pe naiba, dar e destul de nasol sa fii in starea aia dintre veghe si somn si sa poti doar vedea, nu tu vreo miscare, nu tu vorbit etc. Mai mult, mai si simti ca te sufoci. Si in starea aia, cand te apuca involuntar panica, iti creste si pulsul si ai nevoie de aer, dar tu nici sa respiri ca lumea nu poti! Oribil.

| XSuperGamerHD a răspuns:

Daca esti mai ok cu engleza recomand site-ul asta, sunt multe povestiri cu experientele celor ce au trecut prin asta https://www.luciddreamsociety.com/sleep-paralysis-stories/