| Xonia a întrebat:

Ati copiat vreodata?(la scoala)
Cum?

26 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La matematica mai mereulaughing
Pentru ca pur si simplu nu se leaga nimic de mineoh go on
Cu fituici si cu teama de 1big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mai mult sau mai putin cred ca toti am copiat, nu puteam sa fiu eu o exceptie.Intotdeauna am stat in banca intai, iar profesorii de regula se asezau in ultima banca atunci cand aveam teza sau extemporal, asa ca era foarte simplu mai ales ca aveam cartile si caietele pe banca.

| Barajag a răspuns:

Tu crezi ca profesorii sunt prosti? Ce sa faca si ei, ne lasa sa mai copiem si noi, ca doar nu invatam noi chiar totbig grinEu copiam cu caietul deschis pe banca de fata cu ei pentru ca stateam in ultima banca si nu puteau ajunge la minelaughing

| Vizitiul a răspuns:

Cu totii am copiat ("ne-am furat" pe noi insine), cine neaga chestia asta, sigur minte!
Cum? Cu atentie!

| darrio2007 a răspuns:

De foarte multe ori.Cu fituici.In maneca, sub fund.

| lala178 a răspuns:

De la coleg, in caz ca a invatat.
-cu caietul in banca/pe picioare
-cu copiuta in penar
-cu copiuta sub fusta
-scris cateva informatii pe banca/pe mana/pe perete;

| LoLo a răspuns:

laughing... da am copiat si inca catlaughing

stiu ca o data am purtat fusta mai scurta la scoala si dedesubt de fusta mi-am lipit o fituica cu niste raspunsuri, cand vroiam sa ma uit pe ea trageam fusta mai sus si copiam laughing...sau imi lipeam foicele mici pe talpa de la tenisi, pe rigla scriam cu pixul si copiam, pe, penar iar, pe banca, sau mai sunt pixuri care au un calendar(era in interiorul pixului)imi mai scriam si pe acea foicica raspunsuri, si de la colega de banca mai copiam.Sunt multte metode de copiat happy

| Derye a răspuns:

Cand esti in generala, da, e usor sa copiezi. Dar cand esti la un examen mai greu. Am copiat de am rupt anul' trecut la tezele unice, cu un handsfree wireless, facut la comanda, micut de tot! Am luat 9 si 8! Vorbeam cu ala prin telefon, si m'a auzit profa si m'a intrebat ce fac: ce sa fac doamna, citeam subiectele. Io de fapt ii dictam lu' ala!

Sa'ti zic cum a decurs teza:

Am inceput sa fac ce stiu, i'am dictat lu' ala ce NU stiu, am stat 1 ora sa le rezolve si el, si apoi miraculos am inceput sa scriu tot. Nici acum nu isi dau seama profele cum am luat eu 9 cand am stat toata ora si m-am uitat pe pereti rolling on the floor

| mistikk a răspuns:

Inafara de lb romana nu e vreo materie la care sa nu copiez pai noi avem o metoda foarte buna am caiete care sunt negre pe coperta si scriu cu creionul si la lumina se reflecta scrisul si il vad perfect

| ramona_1444 a răspuns:

Da am copiat pai cam asa copiez eu scriu pe banca si pe parchet

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

1. daca tellu` tau are camera fa`ti poze la carte si apoi copi.
2. puneti caietu/cartea sub fundu` tau!
3. daca stay la perete in partea stanga in pui cartea sub banca si scrii!
4.iti pui cartea pe banca.isi pui mana la nr paginii si cand profu/a nu se uita deschizi pur`si`simplu.
BAFTA!:*

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Cand copiezi trebuie sa merite efortul, adica trebuie sa iei nota maxima. Asa ca telefon cu editor de documente e esential, sau direct din carte/cursuri, fara remuscari si emotii. Baga mare!

| Mirela a răspuns:

Cred ca noi suntem cea mai inventiva clasa din Ro. laughing

pai.pe banci scriam cu creionu.pe linii lipeam foi scoase la imprimanta laughing pe pixuri[late] smug. pe bluze lungi laughingpuneam pe dedesubt hartii scoate la impr smugsi intorceam bluza cand vroiam sa ma uit, din carti/manuale. scris pe tablalaughing[stiu ki de necrezut. dar nu mai stergeam tabla d la ora care ne preda(la noi fusese d rom) si am scris definitii la tehnologielaughing ]ehee:X multe altelebatting eyelashes mai descoperiti si voi

| Mee a răspuns:

Nu am copiat dar stiu cum se copiaza: scrii pe banca raspunsurile si pui penarul peste ce ai scris apoi cand esti in mijlocul testului te prefaci ca scoti ceva din penar si mai citesti din raspunsuriwinking

| Ama2001 a răspuns:

La mate

| DracusorImpielitat a răspuns:

Eu am copiat vinerea trecuta la test la fizica, mi-am pus copiuta cu formule scrise in penar si m-am ajutat foarte mult de ea si cred ca o sa iau o nota maricica. De asemenea, in clasa a 5a stateam langa tocilara clasei si la teze la romana ma mai uitam la ea. In clasa a 6a tocilara era in fata mea si avea banca mai joasa de-a mea, si ma uitam la ea, am copiat tot de la ea si am luat 10 curat si ea 9.50. Si maine am test la biologie si am sa imi fac fituici la greu, ca profa nu se uita la mine.

| JustMusic a răspuns:

Dar cine nu a copiat cine zice ca nu a copiat niciodata minte
eu am copiat la test la mate am scris pe spatar la scun formulele
la fizica si istorie am copiat din caietul colegului din fata mea si mai bine ca el eu am luat 9 25 si el 8 dar tu cum si cand ai copiat?

| Roxss a răspuns:

Daca am copiat? Da!
Simplu, colega se uita in caiet, eu stateam de 6 si aman2 luam 10.Bineinteles cu foarte mare grija la profesor.
Sau incercam sa trimitem biletel tocilarei clasei, dar isi facea un caiet intreg de cate biletele necitite avea pe banca!straight face

| Im.GIulee a răspuns:

Doar la desen si muzica. De necrezut ca dam teste la astea? Nene, 4 teste la desen pe an, 5 la muzica, nu am dat in viata noastra la romana happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de cate orihee hee.
In afara de matematica, fizica, desen, istorie si ed.fizica, nu cred ca mi-a scapat vreo materiehee hee. Daca ma gandesc bine, la geografie n-am invatat decat prin a 5-a, de atunci am inceput sa apelez doar la caiet laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar {o data chiar m-a prins}

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Da! Stau cu o prietena in banca si ea baga copiuta sub fustahappy
Iau numai 10

| asdfghjkl_1325 a răspuns:

Poze pe telefon, dai zoom si te uiti, stand picior peste picior si cu copiuta sub pantalonul piciorului ridicat, din caietul tinut in ghiozdan, de la alti copii mai destepti etc. Iti pot da meditatii daca vrei.

| barbu a răspuns:

Faci o fitui in miniatura si o introcuci in interiorul unui pix transparent.Formule, ecuati...etc.

| barbu a răspuns:

Faci fituica in miniatura si o introduci in interiorul unui pix transparent.

| nightprinces a răspuns:

Mi-am pus copiutele sub fund si numai te cracanezi putin si-ti iese
sau ti le pui in maneca.