| Dan a întrebat:

Ati dona suma de 100.000 euro unei persoane bolnave(prieten), dar unei rude bolnave, cui ati da banii? Pentru mine este o intrebare foarte grea.

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu conteaza daca e ruda sau daca e prieten.happyAs alege persoana care are mai mare nevoie de mine si mai ales la persoana la care tin mai multwinking

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Persoanei la care tin mai multlove struck

| Cryssy a răspuns:

Nu am 100.000 de euro laughing

dar daca as avea, as da cui are mai mare nevoie de bani si persoanei la care tin cel mai mult.

| Dan explică:

Am ajuns la o concluzie, voi dona jumatate la prieten si jumatate la ruda mea!?

| Mefisto23 a răspuns:

Eu as ajuta pe orice daca as fi putred bogat. Mai ales in situatii legate de sanatate. Pana atunci, trimit sms-uri sau donatii la aproape toate campaniile de pe la tv, in special pentru copii. Cat pot, cat am. pentru ca daca as avea si eu un copil bolnav Doamne fereste, mi-ar placea sa cred si sa stiu ca pot fi si eu ajutat de altii.

| Timishan a răspuns:

Daca ambele persoane sunt in situatia de-a avea nevoie concomitent de ajutor, as cauta sa mai fac rost de 100 de mii, daca nu reusesc, impart jumi-juma.Doar in cazul in care starea de sanatate a celor doua persoane dragi ar fi diferita cu mult, as da fara sa clipesc situatiei urgente, iar pentru cealalta, imi dau interesul mai relaxat.Nu cred ca are importanta daca o ruda sau un prieten apropiat are nevoie de ajutor (de multe ori strainii te inteleg mai bine decat rudele), ...parerea mea, si experienta proprie.batting eyelashes

| matura a răspuns:

Nu dispun de aceasta suma, dar daca as fi atat de bogata, cu mare placere as dona orice suma. Cei cu probleme au mai mare nevoie decat cei sanatosi. Daruind vei primi.

| Andreeagen a răspuns:

Daca i'as avea da, dar km nu am nici macar 10 euro.straight face
Si oricum nu as da acesti bani aiurea... sa stiu ca e o problema grava iar banii astia nu mi'ar fi indispensabili

| SpikE a răspuns:

As da si 101. oooE daca as castiga la loto happy

| giuliahouse a răspuns:

Dc as avea da... dar cum nu amcrying(

| ioanna a răspuns:

Jumatate-jumatate. ca sa ma simt cu sufletul impacatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unui prieten? pai prietenii se ajuta intre ei, era frumos sa-i donezi unui necunoscut care are mare nevoie pentru o operatie sau altceva de genul asta...deci as dona dar nu la rudewinking