| marett16 a întrebat:

Ati fi de acord cu interzicerea manelelor? De ce?

17 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Desigur.
As dori totodata sa fie arsi pe rug toti tiganii, manelistii si cocalarii.
Salut.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
1.Da!
2.Deoarece in manele este vorba numai despre prostii(ca sa zic ma pe scurt)!
Tu ce crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DAaaaaaaaaaaaa!
Pentru ca are texte vulgare, pentru ca nici melodia nu este decit de mahala, pentru datul din tender, pentru ca nu este inteleasa decit de o categorie de oameni (bip), pentru ca... si multe altele.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand multe genuri de muzica contin texte vulgare de exemplu : Rock, Hip-Hop, Rap si altele. Nu sunt de partea manelistilor si nici nu le iau apararea doar ca au si ei dreptul la asculta muzica. Nu sunt deloc diferiti de noi astia care ascultam "Vreau sa vad numai studente, Sus pe bar, Sus pe bar Sus pe bar!", deci nu sunt de acord cu niciun gen. Mai bine ascult in engleza o melodie ca sa nu inteleg nimic (stiu engleza dar nu inteleg ce vorbesc aia laughing ), decat sa ascult in porcaria asta de limba cu 60 de tone de cuvinte neintelese si fara sens, puse sa fie si ele acolo doar de dragul prostimii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Au si ei dreptul de a asculta muzica, spui? De acord. Dar, de ce sa ma tortureze si pe mine?
Si apoi, nu este numai acest gen de muzica. Avem muzica populara care este si frumoasa si decenta. Avem muzica simfonica (preferata mea, recunosc). Si avem si genuri de muzica asa-zisa usoara care are multe subgenuri placute. Nu trebuie sa ma autopacalesc ascultind muzica proasta in alte limbi nimai ca sa nu inteleg ce spun. Ceilalti care inteleg cuvintele, vor crede ca eu agreez... manelele.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca si u ii torturezi pe ei cu alte genuri de muzica. De fapt noi toti, oricum daca ar fi dupa mine as asculta o melodie populara mai lenta si si mi-ar satisface placerea pentru muzica. Muzica proasta in alte limib? Pai stai putin, ce muzica "buna" am putea avea noi? Rapul de rahat care canta 2-3 oameni si gata? Muzica usoara care ma enerveaza la culme, mai ales Loredana? Deci nu sunt de acord cu tine, noi nu prea avem genuri de muzica cu care ne putem mandri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Numai Rap-ul e muzica? Sau numai fitele fara voce? Daca esti limitat, abtine-te.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci, nu m-am referit numai la rap am si mentionat, ma tragi la raspundere? Nu vreau sa mai mentionez ce muzica, dar sunt multe. Stii ca este e un argument de tot rasul? "Daca esti limitat, abtine-te ", toata lumea are voie la o opinie si la o critica. Presupun ca daca am 13 ani (fac in dec 14) te crezi superior, in loc sa fi ingaduitor cu cei mai mici ca tine.

Răspuns utilizator avertizat
| gaby5995 a răspuns:

NU. Fiecare e liber sa asculte ce vrea.

| Kosminutza12 a răspuns (pentru gaby5995):

Sunt de acord 100% cu gaby5995!

| Kosminutza12 a răspuns:

In primul rand, pe lumea aceasta exista si oameni carora le plac manelele ( NU ma numar printre ei ) si nu avem dreptul sa le "blocam" sau "interzicem" aceasta placere!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kosminutza12):

Dreptul apartine celui puternic, pacat ca cei puternici sunt prea ignoranti sa le interzica jaful ala de drept.

Eu daca as avea putere as mai merge mai departe si as impusca si toti cocalarii care asculta asa ceva.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Kosminutza12):

Pe lumea asta sunt şi oameni cărora le plac violurile...şi totuşi plăcerea lor este interzisă prin lege.

| deliapisicutza a răspuns:

Pai, nu stiu. dupa parerea mea, nu ar fi corect sa le blocam dar nu imi plac deloc, prefer muzica dance, rapp si celelte in afara de populara si manele