| Fritsa a întrebat:

Ati fost vreodata posedat de un demon?
Vorbesc serios.
Cine vine cu raspunsuri stupide nici sa nu raspunda.

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din pacate, la intrebari stupide, nu se pot da decat raspunsuri pe masura. Deci, s-ar putea sa ai surprize.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu cred in povesti cu posedatul de demoni sau alte chesti de tipul.Nu cred in magia, vrajitoria de 2 lei ce se promoveaza prin diverse cercuri.Nu cred in diverse ritualuri facute de diverse persoane ca sa, ca sa orice. Dar in schimb, da, se poate sa fi posedat de un demon.Atat doar ca demonul respectiv esti tu insuti. Mintea fiecaruia impinge spre diverse lucruri, iar cand acele ganduri negre ies la suprafata mai mult decat altceva atunci considera-te posedat de un demon. Dar retine, demonul acela esti tu.Totul vine din mintea ta, gandirea ta.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Libelle a răspuns:

Nu.
Doamne fereste+
pe la noi e o manastire, Sf Grigorie Decapolitul, si oamenii vin aici de prin toate partile, sa se roage, ca cica face minuni.
si m-am nimerit odata, acum 2-3 ani la slujba de Duminica.si venise o femeie cu baiatul ei, avea si el vreo 20 de ani, de-abia se tinea pe picioare...straight face
noi toti stateam in genunchi si baiatul s-a asezat la fel cu maicasa langa iconostas.
cateva minute mai tarziu a inceput sa urle, sa se tavaleasca pe jos, avea o privire de nebun, deci exact ca in filme, parca iesea ceva din el, nu stiu cum sa explic.
am cam uitat ca eram mica, dar atat imi amintesc ca era preotul langa el si el plangea, urla, se vedea ca il doare foarte tare ce i se intampla.
imi mai povesteste mama uneori ce am vazut atunci.
deci ceva a avut.nu era ca e bolnav fizic, avea ceva necurat in el.
foarte nasol...nici nu vreau sa ma gandesc.

| gigiro a răspuns:

Nu ne poti interzice sa ne spunem parerea. Daca tu, consideri ca esti posedata de un demon, spune-ne despre acest lucru.De altfel, cred ca cine are astfel de probleme, nu prea isi expune problemele in public. Eventual merg la medic sau la preot.

| Dan a răspuns:

Nu, nici vorba de asa ceva.Cred ca te-ai uitat prea mult la filme cu demoni si acum incepi sa pui intrebari despre demoni. Daca vrei sa scapi de demoni, mergi la biserica si te rogi. Biserica Catolica are un ritual de exorcizare(scoatere demonilor din oameni) foarte vechi si este foarte eficace. Pot face si exorcizare in masa, mai multe nu iti pot spune, este secret.Noroc!

| Romancutza a răspuns:

Nu stiu sigur, chiar daca de ceva timp mi se intampla lucruri ciudate.

| foxi a răspuns:

Nu am fost posedat! Daca esti un caracter puternic, nu poti avea probleme!

| Sua a răspuns:

Burn in hell, Satana

| Laura_2393 a răspuns:

Lucruri mai mult sau mai putin strani in viata ni se intampla tuturor. Majoritate sunt exagerari ale minti, mai ales atunci cand ne temem sau cand in subcostient suntem convinsi de acel lucru. Posedata, Doamne fereste nu am fost. Tu?

| Fritsa explică:

Eu nu am fost posedata laughing rolling on the floor va intrebam pe voi

| Cypryan_2996 a răspuns:

Bai baieti vrei sa vedeti oameni posedati? duceti-va la manastirea ciorasti si vedeti acolo ceva f misto VA RECOMAND sper sa va placa! asa ca ma lasa-ti cu nu credeti duceti-va si vedeti si dp mai vbwinking