Întrebare recomandată | MagiicGirlI a întrebat:

Ati ierta persoana iubita daca v-ar insela?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Daca o face o data sigur o va mai face. plus de asta, te impaci cu iubirea, dar ramane indoiala. daca nu merge unde zice? daca nu e cu prietenele/prietenii si e in alta parte? de gandurile astea n-ai sa scapi. concluzia o tragi tu

46 răspunsuri:
| Jackul336 a răspuns:

Daca partenertul/partenera nu te respecta macar tu sa te respecti

eu daca sunt cu o fata indiferent ca ma atrage alta tot am gasit solutia sa nu am ce regreta mai incolo

am conceput un leac pe masura, mai exact, tin minte, cand am avut prietena si o rivala de a ei se dadea la mine si facuse toate jocurile, intr-un moment in care mi se parea totul aiurea am luat o scrumiera am varsat-o intr-o cana cu suc si am baut tot si desi mi a fost rau o zi intreaga inima imi era impacata ca am constiinta impacata

deci daca as avea prietena si ea s-ar scuza pe o eventuala aventura i-as oferi un mare ajutor la facutul bagajului, ba, ca un cavaler ce am fost mereu, i-as deschide si usa la plecare

| CuteCurly a răspuns:

Nu. Daca te iubeste nu te insala. Si daca vede ca il/o ierti sigur o va mai face.

| IchigoFullbring a răspuns:

Daca are un motiv foarte bun da

| TwiXXXie a răspuns:

NU, daca te iubeste nu ar face asa ceva, nu exista scuza "am gresit" sau "n-am vrut" daca chiar iubesti.

| Cigαяєttє a răspuns:

Nu, am facut o data greseala de a ierta, a doua oara nu se va mai intampla.

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Am iertat-o...

| Shavoo a răspuns:

Niciodata!

| givehelp a răspuns:

Da, as erta. Ca nu intotdeauna sexul cu o alta persoana inseamna si inselare sufleteasca. Depind multi factori: distanta, timpul desppartirii, cat de mult pune el atentie pe acest fapt. Nu as fi foaarte radicala. Sunt libera in aceasta gandire.

| irina_8165 a răspuns:

Niciodata...

| mady03 a răspuns:

100% NU! in momentul in care, ipotetic, m-ar insela, m-as desparti definitiv de el!

| fugera a răspuns:

Nu

| BogdanFitness a răspuns:

Raspunsul il gasesti in comportamentul lui/sau al ei fata de tine pe durata relatiei. in frumusetea si armonia relatiei voastre.Greseli facem cu totii, chiar daca de cele mai multe ori le facem cu buna-stiinta (e bine daca am invatat ceva din ele -asa fel incat sa nu le mai repetam)... Comunicarea schimba totul - vorbiti pe tema asta tot ce trebuie vorbit asa fel incat sa nu mai deschideti subiectul niciodata- ingropati subiectul si lasati si un spatiu de respiro intre voi...

| Thau_Iry_1994 a răspuns:

Nu

| BombonicaAcra a răspuns:

Nici gand. daca ma inseala el pierde

| 3njoy a răspuns:

Daca-l iubesti, poti sa-l/s-o ierti.