| Couragebv a întrebat:

la tot sufletul, este doar o intrebare. daca v-ar insela persoana iubita, ati ierta? ganditi-va ca nu exista "din greseala", ca totusi, nu s-a impiedicat individul, si si-a scapat "lucrul" intre picioare lui iubita ta.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi-am pus de cateva ori intrebarea asta. Prima intentie este sa zic: nu as putea sa-l iert, sa trec peste asta ca s cum nu s-ar fi intamplat. Dar apoi ma gandesc ca el este iubirea vietii mele, sufletul meu pereche si ca n-as putea trai fara el (sau viata mea ar fi terna si fara rost). Asa ca nu pot sa-ti spun ce as face, sper doar sa nu fiu niciodata pusa in situatia asta. In clipa asta sunt 100% convinsa ca sotul meu nu m-ar insela niciodata.

| Couragebv explică (pentru Brigaela):

Felicitari, multi ani frumosi inaintehappy

| cocoeu a răspuns (pentru Brigaela):

Esti cea mai antipatica persoana de aici.creca ai o caruta de ani si stai toata ziua si dai explicatii la niste copilasi

| Brigaela a răspuns (pentru cocoeu):

Dar mult mai inteligenta decat tine, nu-i asa?

| cocoeu a răspuns (pentru Brigaela):

Daca arati ca in poza aia,, sigur nu

greece12
| greece12 a răspuns:

Intr-adevar "din greseala" nu exista!
Poate exista "din curiozitate","din prostie","din plictiseala" ceea ce ar insemna ca mi-am ales gresit persoana iubita.
Si oricat ar avea inima de suferit, as pune creierul la inaintare si m-as elibera.
Sa ne putem trai viata amandoi.Fiecare cu altcineva!

| Lacoste a răspuns:

As ierta, dar nu as uita!

| Sabyynna a răspuns:

RECTIFICARE mare! Nu exista "din greseala", dar exista"din betie"! Ai vorbit cu ea. Ai intrebat-o cum de s-a intamplat? Daca bause ceva, respectivul a venit la ea, a luat-o cu texte si a inceput sa puna mana pe ea? Ea fiind beata nu a avut o reactie. La lasat si fiind beata individu-l a bagat-o in pat cu elstraight face. De ce toti sunteti cu nu se iarta inainte de a primi explicatiile detaliate ale intamplarii?
In cazul ca era beat sau ii daduse cineva afrodisiace cu forta laughing situatia se poate ierta, dar numai daca ea isi da cuvantul ca nu se va mai intampla. Daca se repeta poti sa ii zici pa pa.
Daca ea era perfect lucida nu mai poti ierta. Daca ar fi fost cel mult un sarut era cum era, dar ea s-a culcat cu altul.
Si mai e o posibilitate: a facut-o "din disperare"! Daca tu nu ai vrut sa te culci cu ea, atunci a gasit pe altcineva.
Nu inteleg un lucru: voi daca iubita nu vrea sa o faca cu voi, sau chiar daca vrea va duceti la curve si dupa vreti si iertare.

| Couragebv explică (pentru Sabyynna):

Mai "rectificare' si cand esti beat/ beata esti constient de ce faci. Si era doar o intrebare, atat.

| KimBianca a răspuns:

Nu as ierta! L`as capaci pana simt eu k nu mai am forta =]]! si dupa as avea grija sa ma razbun si sentimental laughing! Odata iertat pentru asta o sa o faca din nou gandindu`se,, m`a iertat odata, ma mai iarta ea,,. asa ca nu mersilaughing

| lucik93 a răspuns:

Nu as ierta.o face odata clar o va face din nou

| Paulla a răspuns:

Nu există o persoană 'iubită' în opinia mea, dar în fine, dacă tot am dat peste întrebare am să răspund.
Nu, eu nu iert. Ce rost are? Poate putem ierta, dar putem uita?

| alex_6264 a răspuns:

Nu nu as ierta-o! iti dai seama ca daca nu ar fi vrut sa o faca nu ar fi facut-o in orice situatie s-ar fi aflat! asa ca stiu ce inseamna sa ierti si nu se merita...

| CrissuBaa a răspuns:

Eu nu as ierta asa ceva. Daca nu ar fi vrut sa o faca nu ar fi facut-o.Dar daca a fac asa ceva. Nu poti sa mai ai incredere in el.straight face

| Couragebv explică (pentru CrissuBaa):

Eu sunt baiat, dar ai dreptate pe de o parte, si ar mai fi inca ceva ce as face eu.

| CrissuBaa a răspuns (pentru Couragebv):

Spune happy

| Couragebv explică (pentru CrissuBaa):

Nici eu nu as ierta, si i-as bate pe amandoi pana as obosii, si apoi cred ca as pleca undeva departe...

| CrissuBaa a răspuns (pentru Couragebv):

Nu mai merita nici sa ii bati. Ei 2 au gresit si iti asigur eu ca mai devreme sau ma tarziu o sa le para foarte rau happy

| Couragebv explică (pentru CrissuBaa):

E adevarat ca poate nu ar merita, dar cu siguranta pe moment m-ar face sa ma simt mai bine...

| CrissuBaa a răspuns (pentru Couragebv):

Asta da! Dar pana la urma pentru ce?
pentru cineva care nu a stiut sa te aprecieze?
E imposibil sa uiti asa ceva si nu merita.