| Deyaa2 a întrebat:

Ati incercat dieta DUKAN? Eu am incercat sa tin, dar nu am rezistat mai mult de o saptamana. as vrea niste sfaturi.

1 răspuns:
| Wøodenpints a răspuns:

Probabil vrei să tii o dietă pentru că eşti grasă. Sau dacă nu eşti chiar atât de grasă, oricum nu-ţi place cum arăţi, nu eşti mulţumită de propriul corp.

Mişcare multă şi mâncare fără grăsime şi nu în cantităţi industriale. Ăsta este marele "secret". Un secret pe care-l ştie toată lumea dar la care puţiniapelează atunci când vor să slăbeasca, pentru că asta presupune multă mişcare, mult efort fizic din partea lor, iar dacă au stat să li se adune straturile de slănină sub piele, e clar că oamenii ăia nu-s cei mai buni prieteni ai mişcării.

Deci, cum spunea, dacă eşti grasă, multă mişcare (minim două ore pe zi, în care să transpiri unt), şi alimentaţie normală. Dacă e prea mult, meriţi să arăţi aşa.