| Mimo2 a întrebat:

Ați iubit vreodată pe cineva din toată inima, iar acea persoană să nu dea nici 2 bani pe voi?
Nu cred că există ceva mai rău de atât...

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,da,asa e, dar macar sa inveti ceva din asta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca majoritatea oamenilor au avut cate o experienta din asta.
E nasol, dar daca ii dai cate una peste cap, treci mai usor peste intamplare.

| Drimmero a răspuns:

Nu, nu mi s-a intamplat din nefericire, dar mi s-a intamplat insa ca eu sa simt pentru x ceva, iar ea sa nu mai simta acelasi lucru.

| Freya1 a răspuns:

Am iubit pe cineva atat de mult si nu stiu daca dadea doi bani pe mine dar imi lasa impresia ca nu...
E dureros si mai ales daca nu sti sa te reorientezi sau sa renunti la timp.

| SilentRain a răspuns:

Dap

| Hammurabi a răspuns:

Nu. Dar probabil îmi lipsește mie ceva. M-am gândit de multe ori la chestia asta pentru că am mai auzit-o.
Adică nu mi s-a întâmplat, pentru că nu prea înțeleg cum poți iubi pe cineva căruia nu-i pasă de tine.
Dacă o persoană nu dă nici doi bani pe tine, ce anume să-ți declanșeze sentimentul de iubire? E ceva ce nu înțeleg.
Nu am avut niciodată sentimente de-astea de iubire total irațională. Cum nu am înțeles niciodată chestia cu "iubire la prima vedere" sau "din vedere". Probabil e ceva anormal la mine.

| RainmakerX a răspuns:

Nu. Nu sunt o persoana care se indragosteste usor. Sunt atras usor dar asta e cu totul altceva.

Dau cat primesc, poaate putin mai mult uneori. Asta se aplica atat cu lucruri negative, cat si pozitive.

| GoldenZenith a răspuns:

Da.
Este un sentiment aiurea, dar e și mai aiurea atunci când îți irosești sentimentele pe o persoana nepotrivita. Te simți gol pe dinăuntru și doare, poate chiar mai mult decât ar trebui, dar așa suntem noi oamenii, ne complicam singuri viața. Un lucru bun iese din toată treaba asta oricum: te maturizezi.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ba da,exista.
Sa te iubeasca la fel de mult dar sa ramana langa tine si sa fie condamnata sa sufere,iar tu pentru ca o iubesti sa o lasi sa plece,daca ai lasa-o sa ramana nu ai iubit-o.
Mai sunt si alte motive mult mai dureroase pentru care o persoana n-ar ramane langa tine, chiar daca simte ceva, dar in fine, ai inteles ideea.

Asta e, accepta situatia, daca nu-i pasa de tine o sa gasesti tu pe cineva caruia o sa-i pese, invata din gresli, lucreaza la tine, nu sta pe loc si o sa apara si gagica'ta aia buna din viitor care arata ca megan fox si gandeste ca...stai sa caut pe google tipe destepte, stai asa...Hypatia din Alexandria! asa, am gasit-o.
Mai o sala, mai o carte, fii barbat si mergi inainte.

Multa bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da toti trecem prin asta sau am trecut la un moment dat, cu cât esti mai iubitor cu o fatã cu atât ea este mai indiferentã, iar cu Cât esti mai indiferent ea te iubeste mai mult. De aceea opusele se atrag.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da, exista destule lucruri mai rele de atat.

Si nu inteleg cum ai putea sa iubesti pe cineva care nu da 2 bani pe tine. Asta se cheama doar Sindromul Stockholm.

| CdeMetal a răspuns:

Da, cred ca oricine trece macar odata in viata prin asa ceva.