| anonim_4396 a întrebat:

Ati mintit vreodata in CV?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În CV, nu.

| Mosotti a răspuns:

Evident ca am si mintit, cine dracu verifica? Mai ales daca te pricepi la domeniu nu se prinde ca n-ai lucrat in anume locuri. De ex odata am zis ca am lucrat la Best Computers la service calc, si firma nu mai era de mult, deci nu puteau verifica.
Sau la Flamingo care nici aia nu mai era, e doar un exemplu.

De ce nu? Ca oricum iti faci treaba bine, dar treci peste prejudecata lor ca daca n-ai lucrat, nu ai experienta si nu te-ar mai baga in seama din start,

| SilentRain a răspuns:

De fiecare data happy bine dar nu minciuni exagerate

| Sofer a răspuns:

Nu am fost nevoit sa mint cu nimic.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,niciodata nici nu mi-a trecut prin minte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. De ce ai minti in CV? De foarte multe ori te prinde de la primul interviu ca ai pus ceva in plus.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te prinde daca te pricepi ca lumea pe aia, mai ales daca zici ca ai lucrat la firme care nu mai exista. Cand eram in Germania am zis ca am lucrat la ceva firme din RO, cand eram aici ziceam ca am lucrat la o firma din Germania, daca stii cum sa faci, nu te prinde nici dracu, totu e sa stii domeniu si sa iti faci treaba apoi.