NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Aţi observat că odată cu vârsta se schimbă poate nu doar gusturile muzicale, culinare, vestimentare...ci şi culoarea favorită, combinaţiile de culori? Care au fost culorile voastre preferate pe parcursul vieţii? Prin ce culori aţi trecut şi la care v-aţi oprit momentan? Ce culoare vă provoacă acum cea mai multă plăcere?
Pentru inspiraţie.;))
http://ro.wikipedia.org/wiki/Listă_de_culori

109 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Pana acum cativa ani imi placea rosu, acum imi place negru

| MAlexe a răspuns:

Ai drepte, dar eu am aceleasi culori din totdeauna. Nu s-au schimbat inca imi place rosu si cele doua nonculori negru, alb big grin

| Salahadin73 a răspuns:

Am preferat si prefer nonculorile.

| salutare123 a răspuns:

Am 16 ani si pot spune ca in acest moment nu stiu exact care este culoarea mea favorita.
Variez oarecum intre rosu, albastru si verde... insa cred ca am sa merg pe rosu.
Mai este cineva care nu stie ce culoare favorita are? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În cazul meu, a fost printre puținele lucruri care nu s-au schimbat.
Culoarea mea preferată a fost și este roșul, de mică, de când mă știu. Roșul cald, coral, intens.

| bebeska a răspuns:

A fost roz acum e albastru happy

| FelipeR a răspuns:

Nu am observat, cel putin la mine, ce mi-a placut cand eram mic imi place si acum dupa multi ani. De mic mi-au placut foarte mult albastru marin, albastru de caraibe si rosu aprins spre portocaliu. Adica marea si coniacul! (Daca se poate marea egee si coniac Alexandrion)...romantic nu? big grinbig grin

NOname
| NOname explică (pentru FelipeR):

Aha. Sau o mare de coniac.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine se schimba pentru ca sunt eu sucita laughing. Ce e drept am avut o perioada cand eram mica de eram obsedata de roz, dupa prin clasa a 5 a de negru, pana la liceu nu am mai tinut cont si nu am avut nici-o culoare preferata ca oricum eram nevoita sa ma imbrac in alb asa ca am tot mers pe tricouri albe in prostie. In astia 3 ani de liceu le-am tot schimbat. Rosu, oranj, piersicuta, bordo, roz pastelat, turcoaz si tot asa laughing. Acum imi place bordoul, peste o luna habar nu am laughing.

| Radu_Gheorghe_1993 a răspuns:

Culorile meule au in clasa intai rosu si albastru findca tineeam cu steaua acum culorile mele preferata rosu si alb si violet spre alb sau roz inspre alb nu prea s-a schimbat multe la mine acum numai tin cu nicio echipa dar in suflet am culorile rosu si alb

| Musique a răspuns:

Mereu mi-a plăcut albastrul și chiar și acum, îmi place culoarea asta, însă prefer mai mult nonculorile.
Baftă!

| wolder a răspuns:

Din copilarie pana la sfarsitul adolescentei se intampla schimbarile astea multe.
Culorile mele prefate au fost: albastru, rosu, roz, acum imi place verdele.

| xxASmileFromHeLLxxx a răspuns:

In trecut imi placeau:albastrul, verde, galben, maro, rosu, portocaliu
acum:verde, negru, visiniu, mov,

| cristinna23 a răspuns:

Cand eram mica imi placea culoarea roz (pal) iar acum imi plac turcoaz, albastru si bej.

| IAmTheLegendary a răspuns:

De la un timp cand eram mica..pe la 4 ani acum am 11..Imi placea rozul si rosul.Dar de cand mi-a murit mama mea adevarata numai negru si alb imi place! Nu stiu de ce.

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Crestem/.

| xFaBu a răspuns:

La mine s-a schimbat doar muzica.
Mancarea mea preferata a ramas piureul de spanac.Culoarea la fel - indigo si combinatia indigo cu verde primaire.Nu imi place galbenul si niciodata nu mi-a placut!

| Ralutzyy a răspuns:

Cand eram mai mica, ca aproape orcarei alte fete, imi placea rozul... Pur si simplu eram innebunita dupa culoarea asta. Insa, intr-adevar pe parcurs gusturile mele s-au schimbat considerabil..De la rozul bombon am trecut la turcoaz, care acum ma reprezinta big grin

NOname
| NOname explică (pentru IAmTheLegendary):

Condoleanţele mele.

| LiviuStefan a răspuns:

Cand eram mic ne adunam mai multi copii si pictam(evident nu aveam talent).Tin minte ca pe atunci imi placea asa de mult albastrul si nu imprumutam nimanui. Apoi a inceput sa-mi placa rosul iar apoi galben. Dupa ce am mai crescut a inceput sa-mi placa NEGRUL foarte multe si inca imi mai place, dar acum ceva timp numai negru imi placea.Ehh am avut si o perioada cand voiam sa fiu gotic dar bine ca am trecut peste laughing. Acum chiar imi place culoarea negru dar imi place si alb si rosul si galben si albastrul si si verdele si portocaliul. Aproape toate! laughing

| MaliciousDeath a răspuns:

Pana la pubertate mi-a placut albastrul si violetul. Dupa am ramas la violet. ##6A455D adica.

| LiviuStefan a răspuns:

Iar culoarea care imi provoaca placere este culoarea rosie. Pentru mine simbolizeaza iubirea pe care o port fata de cineva anume.

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru NOname):

Multumesc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Roșul si roz sint culorile mele preferate.

| Porttocalaaa a răspuns:

Mie cand eram mica imi placea foarte mult culoarea MOV.
Acum ca am mai crescut imi place foarte mult ALBASTRU desi nu e mare diferenta, adica nu mi s-au schimbat gusturile atat de mult. Si inca o culoare ca imi 'provoaca'placere sa zic asa este verde, pentru ca ma duce cu gandul la natura, la lucruri fresh si care miros a flori, daca intelegi. happy

| Wehrmacht a răspuns (pentru NOname):

Eh...s-a saturat de joint-uri.

http://dailyyeah.com/wp-content/gallery/bongs/bong17.jpg

| suităr a răspuns:

Îmî plăcea portocaliul deschiscând eram mai mică dar acum mă dau in vânt după verde, violet și albastru turcoaz. :3
Și combinațiile de crem, roz, negru, alb.

| Flavius_Condrea_1990 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Adevarat!

| Skovgsravn a răspuns:

In timp ce te maturizezi apar diferite placeri/gusturi. Este normal ca omul sa-si schimbe parerile din cand in cand. Si totusi trecand la subiect: - culorile mele preferate ar fi...Albastrul si rosul thinking *in fine nu prea stiu sunt mai incurcat de felul meu big grin *, iar cand eram mic eram nebun dupa culoarea verde si da, da asta suna cam ciudat. Si totusi cum spuneam, m-am maturizat (nu am facut asta, dar asta e un secret) si mi-am schimbat opinia :3.