| Nume6 a întrebat:

Aţi pierdut ceva în viaţă?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca nu

| Celcestietot a răspuns:

Timp.

| Marius22222222222 a răspuns:

Virginitatea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ati pierdut ceva in viața?"
"Da, un papagal."
Epic rolling on the floor
Ce sa zic, am obținut mereu ce am vrut."pierdut" nu e cel mai bun termen in cazul meu.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia mai citește puțin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Am citit.Continuarea nu justifica faza cu papagalul.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai care e faza cu papagalul? A murit ieri, era normal sa il scrie primul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ți se pare moartea unui animal
de companie o pierdere semnificativă in viața? Pe lângă restul răspunsului ei asta pare o gluma.

| Anonima6754 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti raspund atat de tarziu pentru ca numai acum am vazut...da, cand cineva moare recent. orice fiinta (om, animal, pasare) pe care ai indragit o...ai iubit-o e si normal sa te gandesti prima data la el/ea pentru ca esti foarte indurerat, uite spre exemplu acum o luna a murit bunica mea.e o pierdere foarte mare. Cred ca nu ai avut in viata ta un animal de companie sau chestii de genul ptc e o durere la fel de mare, cu ce e mai prețios un om pacatos decat o pasare, fara păcate lasata de D zeu sau un caine..normal ca doare mai tare cand iti moare un om, dar crede ma ca doare al naibii de rau cand iti moare animalul de companie, aproape ca si cand ti ar muri o persoana. Sper ca m ai inteles

| Anonima6754 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la urma intrebarea ei a fost "ati pierdut ceva in viata?" Puteam sa răspund cu absolut orice..nu era vorba de ceva semnificativ neaparat, ti se pare mai ok răspunsul acelei fete sau acelui baiat " virginitatea "?, nu e gresit dar daca e sa o luam asa, e mult mai dureros cand pierzi o fiinta de care te ai atasat atat de mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar unele pierderi sunt de fapt un câștig

| Anonima6754 a răspuns:

Da, chiar ieri mi-a murit unul dintre cei mai frumosi papagali. Avea o boala a pasarilor, am dus-o la veterinar, i-am dat tratament, picaturi, dar...degeaba. Ne cam asteptam la asta deoarece era intr-o stare foarte rea. Acum cativa ani mi-a murit o matusa, ea era ca o mama pentru mine. Am pierdut multe, foarte multe in viata. Si nu vorbesc ca o copila de 12-15 ani. Am trait destul ca sa cunosc teoria vietii. Totusi, prin cate am trecut, am ramas tare si am trecut peste, mi-a murit si iubitul acum cativa ani...era iubirea vietii mele cu care am si un copil, orfan de tata acum, dar am invatat sa trec peste, am o fetita minunata care imi aduce mereu zambetul pe buze cand ma pierd printre amintiri. Daca vrei sa vorbim si despre altceva sau ai nevoie de sfaturi poti sa ma contactezi. Eu sunt si pshiolog. Te pot ajuta sa treci peste o pierdere, o despartire, etc. Numai bine iti doresc!