| SG1995 a întrebat:

Ati simtit vreodata antipatie si simpatie pentru o persoana simultan? De ce? Cum ati scapat de aceea stare?

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,la inceput ne uram resiproc,ne certeam,apoi ne am indragostit unul de altul, a disparut ura aia, nu ca o uram dar era diferita apoi tot aici am dat de o fata super cool care era super diferita, tot asa ura apoi iubire, nu stiu de ce e mereu acest ciclu ura = iubire la mine

| SG1995 explică (pentru RAY):

Pai ea nu ma place, eu o plac, dar cand sunt in preajma ei simt o stare de antipatie, nu ura, asta de cand mi-a dat flit, deci cum trec peste, vreau sa ma doara oblu in cot de ea.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Dragule eu am vorbit cu o fata si tot asa imi placea foarte mult de ea, imi placea ca era amuzanta si era diferita dar un pic nebunatica,e cand i am dat poza cu mine s-a cam dus simpatia ei fata de mine,normal ca te doare foarte puternic cand persoana iubita sau de care isi place isi da reject,dar asta e, trecem peste toate, desi ea ma vrut in lista prieteniei eu i am spus ca nu, e normal sa simti asta, din pacate uni din noi prezenti la intrebarea ta nu pot simti empatie de nici un fel asa ca ei doar mimeaza ceea ce inseamna asa ceva, nu pot sa urasc un om ca nu poate simti empatie

| Freya1 a răspuns:

Da.Antpatic pentru ca mi-a facut rau si sunt constienta ca este o persoana falsa si simpatie deoarece am avut si momente frumoase si sincere in care am simtit ce nu am mai simtit pana acum.
Nu stiu cum poti sa scapi de dilema asta probabil sa pui in balanta de ce tie antipatic si de ce tie simpatic, pentru ce tie asa si invers si cat e de importante si cat de neimportante iti sunt plusurile si minusurile acelei persoane

| SG1995 explică (pentru Freya1):

Pai situatia e asa, eu o plac, ea ma antipatizeaza si mi-a dat reject, dar datorita faptului ca trebuie sa ne mai vorbim uzual, simt ca se comporta fals/fortat, si mi-e antipatica, deci simultan.

| Freya1 a răspuns (pentru SG1995):

Daca tu o placi asa ca si om dar iti este antipatica deoarece nu te place cum ar veni sau vorbeste si se comporta oarecum fals nu este chiar asa rau deci as spune ca ar fi pacat sa renunti doar pentru atat. Daca inca mai trebuie sa vorbiti din anumite motive profita de ele sa o cunosti oarecum sau sa ii demonstrezi ca ti-a dat reject degeaba fiindca nu esti chiar asa nasol cum ii pare.
Sti ca de multe ori nu se leaga ceva din prima dar dupa ce comunicati asa mai fals mai bine mai etc incepeti sa va cunoasteti si...

| SG1995 explică (pentru Freya1):

Eh, nu e chiar asa simplu situatia e mai complicata, vorbele ei: "Nu-ti dau sperante!" Adica incearca sa fie manierata, dar atitudinea care o are in preajma mea tradeaza faptul ca ii displac, nu mult, foarte mult, deci de comunicare nici nu se pune problema, n-avem ce discuta din moment ce ii displace compania mea, in schimb eu incerc sa scap de ce simt pentru ea, dar nu prea reusesc, iar atitudinea ei cam fortata fata de mine imi da un gust amar, dar nu nici sa o urasc, nici sa o iubesc, vreau doar sa fiu indiferent fata de ea, dar vorba aia cand esti indragostit nu ai cum sa ignori taman acea persoana, iti sare in ochii de la o posta, iar asta ma irita.

| Freya1 a răspuns (pentru SG1995):

Si eu am mai spus baietilor nu iti dau speranta dar dupa o gluma doua o vorba doua m-am mai gandit. Daca ea chiar nu te place si te simti rau incercad sa ii intri in grati nu ii mai da importanta, abtine-te si nu ii mai vorbi poate se razgandeste dupa un timp.E greu cand esti indragostit dar sa fim sinceri si tie iti place un pic ca te refuza si nu se lasawinking

| SG1995 explică (pentru Freya1):

Momentan las cazul inchis, daca ea se va arata interesata e ok, dar ma indoiesc, in plus mi-a mai dat reject si asta vara, si as fi trecut de tot peste daca nupa 3 luni nu o revedeam..., in fine am incercat sa ma apropri putin, si tipa s-a prin din nou, deci chestiunea ar fi fara sens sa insist.

| Freya1 a răspuns (pentru SG1995):

Pai nu mai insista si mai ales pentru a fi cu ea. Daca ai ceva de vorbit cu ea pe un alt subiect bine daca nu fate neinteresat

| SG1995 explică (pentru Freya1):

Pai cum am zis nici nu prea vorbim, tipa e cu ale ei, eu cu ale mele, problema e toata starea asta psihica care mi-o de simpatie, antipatie si fustrare. Deci intrebarea e cum devin imun? Ca ea e fie indiferenta, fie prost dispusa cand trebuie sa o intreb ceva banal legat munca. Poate n-am precizat, dar ambi lucram temporar in aceladi loc, dar nu ne prea intersectam decat la mese.

| Freya1 a răspuns (pentru SG1995):

Tine distanta si atunci poate nu vei mai avea starile astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Pentru ca anumite lucruri la acea persoana ma iritau, ma enervau, nu le agreeam, iar altele ma intrigau, imi placeau.N-am scapat.Doar ca s-a amplificat simpatia si s-a diminuat antipatia.

| SG1995 explică (pentru anonim_4396):

Si in ce relatii esti cu persoana, daca nu sunt indiscret?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Prieteni buni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Nu am scapat. Cand e una cand e alta. Ma refer la 2 useri de pe site laughing

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia ca sunt curioasa! smug

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Nu le pot trada increderea chiar asa!
"tuseste > CoNquina si Trenuletz < tuseste "

| Alina9494 a răspuns:

Încearcă să inventezi o poveste : vrei să cucerești o fată și îi ceri sfatul ei. Așa vezi și cum reacționează și care sunt așteptările ei, iar în funcție de răspunsuri îți vei da seama dacă merită sentimentele tale sincere/ dacă mai este ceea ce îți dorești. Baftă!

| SG1995 explică (pentru Alina9494):

Deja stie ce simt pentru ea, deci tactic asta cade.