| Saiko10 a întrebat:

Ati trecut prin ceva mai naspa decat o despartire sau chestii legate de dragoste? Daca da, prin ce?

Răspuns Câştigător
| Dante30 a răspuns:

Nu caut mila in ceea ce voi scrie, e doar o parte trista a vieti mele.

Cand aveam 14 ani, mama mea a murit de ziua ei de nastere, dupa o lupta crancena cu cancerul timp de 8 ani.
So... yeah, sunt orfan de la 14 ani, tata n-am, long story...

Si totusi putea fi si mai rau, nici nu mai zic de lucrurile inumane ce se intampla in lume si majoritatea lumii nici nu stie de ele...

| Saiko10 explică (pentru Dante30):

Stiu ca e tarziu dar stiu cate chestii urate se intampla in lume.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca nu

| Ofiintă a răspuns:

Da, am trecut prin ceva mai "nașpa" decât o despărțire.
Singurătate, neputință, etichete, oameni de rea credință, bataie de joc.

| Saiko10 explică (pentru Ofiintă):

In sfarsit cineva care chair raspunde la intrebare happy

| Ofiintă a răspuns (pentru Saiko10):

Mă bucur că răspunsul meu ți-a fost de folos happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Avand in vedere ca lumea mai si moare, mai sufera din cauza diferitelor boli si accidente... presupun (da zici si eu asa, nu o lua ca un adevar absolut :/ ), ca sigur lumea a trecut si prin lucruri mai grave decat o despartire.

| Saiko10 explică (pentru DoarBogdan):

Mai citeste odata intrebarea, eu nu am intrebat daca exista ceva mai nasol decat o despartire, am intrebat daca ati trecut prin ceva mai rau decat o despartire, daca intrebam fara excluderea asta majoritatea raspunsurilor erau numai legate de dragoste.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Saiko10):

Am vrut sa sugerez faptul ca... normal ca lumea a trecut prin ceva mai naspa decat o despartire, si tu stiai asta.

Si inca un lucru, din cate vad... daca cam toata lumea care a raspuns a vazut ca ceva nu prea este ok in intrebare, inseamna ca poate asa este nu? In acest caz, nu ar trebui sa ne luam la cearta sau ceva pe tema asta, ci pur si simplu sa facem lumea sa inteleaga ce ai vrut sa spui ^_^

| J0B0MAT a răspuns:

Chiar crezi că o despărțire este cel mai nașpa lucru care ți se poate întâmpla?!

| Saiko10 explică (pentru J0B0MAT):

Nu, dar majoritatea persoanelor zic ca asta este cel mai nasol prin care au trecut. si am zis sa nu am numai acelasi raspuns.

| oglindasultanului a răspuns:

Nesimtirea familiei pateaza identitatea si e permanent pentru tot restul vietii. Relatiile alea sunt temporare, se poate trece de ele, se poate incerca cu altcineva.

| Cheo0S a răspuns:

Prin nimic.

Daca ai nevoie de atentie sau ai trecut peste vreo trauma din trecut, asta nu e o chestie de lauda, ar trebui sa mergi sa tii se faca terapie daca nu ai trecut peste si simti nevoia sa vorbesti incontinuu despre asta. Am mai vazut unii ce se laudau ba eu am fost in razboi, am facut armata, m-a veolat nu stiu cine, ba mi-o murit mama sau tata sau alte rahaturi.

| Saiko10 explică (pentru Cheo0S):

Chiar nu ma intereseaza de parerea ta eronata despre intrebarea asta. poti sa o pastrezi pentru tine. daca nu ai experienta cu chestiile de genul cum poti sa vorbesti despre ele. esti dezinformat si nu ai habar de ce vorbesti.

| Cheo0S a răspuns (pentru Saiko10):

Nu trebuie sa fiu geniu sa mi dau seama ca esti prea afectat de o chestie din trecut. Asta e a doua intrebare despre acelasi subiect. Poti sa o iei cum vrei, nu trebuie sa fiu super informat sa-mi dau seama ca iti poate afecta viata si relatiile cu cei din jur daca nu ti rezolvi problemele.

| Saiko10 explică (pentru Cheo0S):

Ba cam trebuie avand in vedere ca nici macar nu sti lucrurile de baza, un psiholog iti recomanda sa vorbesti cat de mult poti despre problemele tale pentru a intelege ce probleme ai si sa le intelegi mai bine, nimeni nu te pune sa citesti, sau sa raspunzi la intrebarile mele, nu degeaba ai optiunea de ignora. este ca si cum te bagi singur in seama si dupa esti suparat ca esti intr o conversatie.

Răspuns utilizator avertizat