| aleza21 a întrebat:

Tu ai trecut printr-o despartire? Cum ai trecut peste?

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Am trecut prin cateva, unele m-au afectat, altele nu!

Fiecare trece peste in felul sau, nu exista remediu universal!

Chestia e sa ii eviti prezenta si sa incepi sa-l urasti, sa nu il mai cauti, etc!

| Razvan a răspuns:

A fost penala faza.Stateam cu el de trei luni si vroiam sa ii dau papucii si nu stiam cum sa ii zic.Il chem la intalnire.Vine.Ma pregatesc sa ii zic.Si face el:"Asta vroiam sa iti spun si eu"laughing
Despartirea cea mai dureroasa e cea orgoliloroh go on

| clauss a răspuns:

Mai eu am cateva despartiri la activ, cum am trecut peste ele?, simplu, am cautat sa vorbesc cu alte femei, sa imi gasesc refugiul in alte persoana care m au inteles, sa comunic, sa ma descarc

| lola a răspuns:

Da. Dar a fost "vina" mea deci nu am cazut in depresii sau ceva de genu desi am fost putin suparata [ne certam des]. Respectivul nu a mai vorbit cu mine ceva vreme dar acum e ok...happy

| SEAL a răspuns:

Cu prima prietena m-am despartit pentru ca amandoi simteam ca nu mai merge si ne-am despartit pur si simplu fara certuri intule si fara tiganeala cum fac majoritatea si acum ma inteleg foarte bine cu ea si pot spune ca e cea mai buna prietena a mea. De obicei nu ma afecteza nimic.

| AdaIoana18 a răspuns:

Heyyy... Da am trecut printr-o despartire chiar de 2 saptamani si intr-un fel ma bucur ca s-a intamplat asa pentru ca am aflat exact pe cine iubeam un fraier... Iar el nu merita iubirea meah asa ca e mai bine fara el. Deja am inceput sa il uit si sper sa il uit de tot