| madalinax6 a întrebat:

Auziti cum imi pot face prieteni pe TPU? Raspuns urgent va rog!

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

E uşor să adaugi prieteni pe TPU.Te duci pe profilul lor şi sub poza lor de la avatar dai click pe butonul verde unde scrie "adaugă prieten" şi, în funcţie de ce şi-a setat respectivul la profil, îţi vor apărea mesajele "Prietenul a fost adăugat" dacă şi-a ales opţiunea de a accepta prietenii automat,"Cererea de prietenie a fost trimisă" dacă acel utilizator a ales să accepte manual prietenii şi tu trebuie să aştepţi ca el/ea să-ţi aprobe sau să-ţi respingă cererea sau "Acest utilizator nu acceptă cereri de prietenie" dacă a ales să nu acepte să fie adăugat la prieteni de către alţii.

| madalinax6 explică (pentru Ana94):

Mersi mult! Voi incerca!

3 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Trimiti cereri d e prietenie cui doresti de aici

| Ramona000 a răspuns:

Simplu dai pe poza la care vrei sa ii dai prieten pe poza nu pe nume pe poza si scrie jos trimite felicitare trimite mesaj si trimite cererea de prietenie si dai acolo si o sa-i apara peroanei ca i-ai dat si el va trebui sa dea confirma funda pliz