| Dismally a întrebat:

Avand in vedere ca anul 2020 a fost unul special, ce cadou va doriti de Craciun, pentru a compensa putin si a-l face un an ceva mai bun? happy

60 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa mi-l petrec alaturi de cei dragi, ceea ce e imposibil, ce putem face, sa ne bucuram de fiecare clipa traita, si sa invatam din esecuri si sa incercam mereu sa ne depasim conditia materiala, fizica si spirituala =ma refer la meditatie

| Dismally explică (pentru RAY):

Il vei petrece anii viitori cu cei dragi daca acum nu se poate happy

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Da alte persoane

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... nimic din ce ar putea sa imi ofere Mosul happy

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

N-ai idee ce poate sa incapa in sacul ala, chiar si cativa oameni daca sunt transati corespunzator big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Buna asta laughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

Absolut nimic. Sa ma simt bine, psihic si fizic. In rest... sa fim sanatosi.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai sanatatea cred ca este cel mai pretios cadou happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

... mai ales aia mintala, pe care toti o trec cu vederea, daca daca iei romanii la bani marunti, cel putin un sfert sin deranjati binisor la bibilica.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Stii cum este, in alte tari alcoolismul este considerat o boala, in Romania daca nu bei te intreaba oamenii daca esti cumva bolnav happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Pai na, la citi bani intra la buget de la asta... e mai simplu sa pui taxe pe vicii decat sa te bucuri de beneficiile pe care le are bugetul dintr-o populatie sanatoasa si cu pofta de viata. Fara a intelege prin "pofta de viata" chef de baut si de fumat.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai nah, trebuie sa vina de undeva banii la buget, altfel nu mai vedeai tu fantani cantatoare si borduri noi o data la 6 luni big grin

| Freya1 a răspuns:

Bani necesari sa imi termin casa sa pot pleca o dată de unde ma aflu ca imi ies peri albi.

| Dismally explică (pentru Freya1):

Este nevoie de ceva bani pentru o casa dar o sa-i strangi tu pana la urma happy

| Freya1 a răspuns (pentru Dismally):

Am casa, dar e mai veche si trebuie renovată.In primavara ma apuc încet încet si poate cu noroc o termin sa plec de unde sunt acum.

| Dismally explică (pentru Freya1):

Pai daca ai casa este bine, o renovezi tu in timp happy

| Catrice a răspuns:

100,000 lei dar deh, niciodată nu primești ce-ți dorești...

| Dismally explică (pentru Catrice):

Poate ii primesti in rate, cate 100 lei pe an big grin

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

De la cine sad
Well, daca te oferi tu voluntar...

| Dismally explică (pentru Catrice):

Ma ofer, daca vii personal sa iti dau cate o suta laughing

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Super,vin mâine sa ridic banii pe următorii 50 ani.
Also, nu ninge, ploua sad

| Dismally explică (pentru Catrice):

Nehh, pai poate nu traiesti 50 de ani laughing Iti dau 100 lei pe an de Craciun, atat, nimic mai mult :p
Aici a si nins.

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Eh,plătește la nepoți.
A nins vreo 2cm săptămâna trecută și de 3 zile ploua sad hai cu sania daca tot ai zapada.

| Dismally explică (pentru Catrice):

Pff, daca nu e zapada la tine s-ar putea sa te coste mai mult drumul pana aici laughing

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

crying

| Celcestietot a răspuns:

O bagheta magica! Tu, ce vrei? Doresti si tu bagheta? laughing

| Dismally explică (pentru Celcestietot):

Nu, eu am deja bagheta big grin Inca nu stiu, trebuie sa ma mai gandesc.

| Celcestietot a răspuns (pentru Dismally):

Aa, tu ai primit-o de Craciunul trecut; ok. tongue

| Dismally explică (pentru Celcestietot):

Nu, am facut-o eu, de Craciunul trecut am primit un ren big grin

| LoveSleep a răspuns:

Pentru mine nu vreau nimic, vreau doar ca toata lumea sa fie sanatoasa si fericita.
Va doresc pace in suflet tuturor.
Domnul sa va binecuvanteze!

| siriusblack98 a răspuns:

O surpriza placuta de orice fel care imi face un folos mie pe o perioada lunga de timp. Nu pot sa zic un lucru anume pentru ca imi doresc multe. Nici nu ma astept la mare lucru (chiar nimic) pentru ca nu vad posibilitatea.

| Dismally explică (pentru siriusblack98):

Nu se stie niciodata happy

| Nirvanaaa a răspuns:

Un concediu de vreo 2 săptămâni așa sa pot sa dorm liniștita laughing. Restul le facem noi pe toate happy.

| DarthNiger a răspuns:

Sincer? o resetare completa a planetei si a umanitatii fiindca am uitat complet ce inseamna sa fim oameni.

| Dismally explică (pentru DarthNiger):

Asta se poate intampla doar dupa o catastrofa si rezultatul nu ar dura mult oricum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ninga. 8->

Ah, si astea :
https://www.cartidesuflet.ro/......tluri.html

Tu ce anume iti doresti?

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Ninge deja happy Nu am auzit de cartilea astea, sunt bune?
Eu nu m-am hotarat inca, mai astept putin poate imi vine o idee mai buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Aolo, e deja Craciunul?! Nu ma incalzeste cu nimic daca ninge in alte orase, eu ma simt ca in Londra de mai bine de o saptamana. laughing
Ar trebui, o sa aflu dupa ce le citesc.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Da, este zapada aici si e frigggggg sad Lasa ca vine si la tine, presimt ca iarna aceasta va fi una grea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Nu se poate, trebuie sa fie ceva acolo care ti-ar putea face sfarsitul de an putin mai bun happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa am o voce mai buna pentru cantat, da e imposibil, e nevoie de foarte multe ore de canto și mie mi lene sa stau și jos darmite sa fac atâtea ore. O blonda cu ochi albaștri

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Deci nu e imposibil big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Eu mai știu ce e imposibil și ce nu e laughing că sa faci un lucru imposibil sa devină posibil trebuie sa iei inițiativa sa faci ceva în privința asta daca vrei sa schimbi ceva... Eu, pana mea nu fac nimic.laughing lenea e mare ce sa faci. doar o blonda mă poate face să mă schimb, adică iubirea.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Pai si pentru a cauta o blonda trebuie putina initiativa big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Exact sad toate blondele sa apeleze la mine big grin

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Singure nu o sa vina, trebuie stimulate happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Da Man stai sa scot banii de card laughing a nu, am uitat mi lene rolling on the floor

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Nu ai tu suficienti bani pentru a le atrage pe cele care cauta asta happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Sa mă caute în alta viața atunci happy

| Adrian5575 a răspuns:

Sa fiu langa persoana iubita, dar stiu deja ca asta nu se va intampla. Poate va fi mai bun 2021. Sarbatori fericite!

| Dismally explică (pentru Adrian5575):

Se va intampla anult viitor atunci. Va fi mai bun cu siguranta happy Si tie.

| Mogiojojo a răspuns:

Imi doresc un telefon nou pentru ca asta vrea sa moară și eu nu-l las. Poate ne aude acel bărbos. happy

| Dismally explică (pentru Mogiojojo):

In cazul acesta vei primi unul nou happy

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

Nu vreau altceva decat sa am timp sa ajung macar o data la patinoar anul asta

| Dismally explică (pentru Mipasususuyamyamyam):

Pai asta nu e foarte greu, gasesti tu cateva ore libere acolo si pentru patinoar happy