| kami10000 a întrebat:

Aveți idee la ce oră se afișează rezultatele la facultate? Știu că la bac și la examen până în ora 12, dar aici nu găsesc nicăieri o ora estimata

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Admiterea la facultate nu e un examen national centralizat... asa ca fiecare facultate isi afiseaza rezultatele dupa propriul program.

| kami10000 explică (pentru suntserios):

Am înțeles, mulțumesc! Ma gândeam ca e o ora anume.
E prima dată când mă confrunt cu asta și nu cunosc chiar totul.

| dullcat a răspuns:

Cauta pe site-ul facultatii sau intreaba-ti colegii, nu niste straini care n-au treaba.

| kami10000 explică (pentru dullcat):

De unde ar trebui sa mi știu colegii daca nu cunosc pe nimeni?laughingm-am înscris acum doua zile. Am zis ca poate știe cineva, dar nu ți convine, ignora mesajul, decât sa stai sa faci pe interesantul.Pentru asta e TPU, nu? Ca sa întrebam chestii, iar alți care binevoiesc, să răspundă.

| suntserios a răspuns (pentru dullcat):

Excelenta asta cu intreaba-ti colegii... excelenta

| dullcat a răspuns (pentru suntserios):

Aparent e de neconceput pentru unii ca poate exista colegi de liceu care au dat la aceeasi facultate.Trist. Sau ca iti intrebi viitorii colegi din grupul de admitere de pe Facebook.Si mai trist.

| Lioana a răspuns:

Depinde la ce facultate. Nu au toate acelasi termen.
Trebuie sa scrie data si ora afisarii rezultatelor in calendarul admiterii pe care il gasesti pe site-ul facultatii.

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde de facultate. Nu toate sunt la fel. Evaluarea nationala si bac-ul, sunt singurele din sistemul de invatamant ce au o data universala de afisare a rezultatelor.