| anonim_4396 a întrebat:

Aveti impresia/convingerea ca ganditi radical diferit fata de cei din jurul vostru sau in general.
Imi place sa privesc oamenii in activitatiile lor obisnuite, in interactiunea lor cu altii., ma fascineaza modul lor de gandire, si constat ca normele, principiile mele sunt total diferite fata de restul oameniilor (nu pot spune ca is mai bune sau rele, ci diferit)

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, gandesc la fel ca aia care fac parte din categoria mgtow. Nefamilist, in contra relatiilor de durata si neincredere in femei, feminismul doreste controlul asupra noastra dar in RO nu le merge pentru ca le trage o bataie de nu se vad laughing

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Ce spui tu era valabil mai demult, acu s-a schimbat nu mai merge sa le dai in gura decat pe la sate uitate de lume, dar nici acolo nu se prea mai inteampla asa.
Mgtow ->este alegerea rationala. Insa inima este irationala, cateodata tot ar vrea ca cineva sa tina la tine, sa simti caldura unei fete noaptea in pat langa tine. Insa e...
Singura metoda e cum zice Puya : "o ei de mic pana se face frumoasa foc " Dar nici asta nu mai tine 100%, ca de mici is smechere, viclene daca o fata e aranjata, stilata, machiata bine nu iti dai seama daca are 15 sau 35 ani. Eu cunosc femeie de 40 ani cand e machiata arata ca una de 20, cand nu arata ca una de 50+

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, asa e uneori imi vine sa plang ca nu am pe cineva din cauza inimii de rahat, de fapt sufletul cere ca asta e datoria lui apoi imi zic, mai bine asa cu bani si situatie materiala nu trebuie sa imi para rau deloc. Riscul e prea mare ca sa te legi de una in zilele astea tinand cont ca 90% din romance sant producatoare de sex contra cost si 10% muncitoare obisnuite. Femeiile isi schimba ideile de pe o zi pe alta nu ramane stabila pe un lucru aia e problema, si 2 la rand mai exista ordinari imputiti care le abordeaza fara sa tina cont ca are partener. Asteptam robotii in forma umana sant sigur ca apucam vremurile alea si noi, atunci vom simti cu adevarat ca traim cu cineva.

| RAY a răspuns:

Eu nu am convingeri, nu cred in nimic, si eu sunt pasionat de comportamentul uman si de al meu, incerc sa ma descopar, sa vad cum reactionez la anumite situați, nu neg ca nu am prejudecați sau erori cognitive, sunt om nu robot

| sierra1 a răspuns:

"ganditi radical diferit fata de cei din jurul vostru "

aici putem vorbi de două extreme: un geniu sau un idiot. Cred că p-aici nu e nici unul nici altul

| J0B0MAT a răspuns:

Și eu constat la fel.

| FreddieM a răspuns:

Eu gandesc normal, ceilalti gandesc diferit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha, pai asta e chestia cu oamenii, suntem diferiti si gandim diferit. Eu m-am prins de treaba asta cam din primii ani de viata.

Sa nu mai impartasesti cu cineva acest obicei al tau de a-ti privi fascinat semenii, cugetand asupra a cat esti de diferit, ca te faci dreacu de ras.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma refer la asta, adica toti suntem un pic diferiti, dar totusi altii stau impreuna de povesti discutii etc, eu nu imi prea gasesc subiect de discutii cu mai nimeni. Ce au de spus ei ma plictiseste, ce am eu de spus ii plictiseste pe ei

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi-mi mie ce ai vrea de sa spui

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Este ceva ce greu poate fi exprimat in cuvinte, is atras de tot ce e rau/ imoral.
Dar si in viata de zi stau printre altii ii aud cum converseaza, glumesc eu nu inteleg ce ar fi amuzant.
+ Faza cu the wicked things nici nu are rost sa mai continui cu tine, ca doar am vazut judecand de catre tine mentalitatea aia.