| AfRodiTa_4919 a întrebat:

Aveti imprimanta? Va umpleti singur tonerul sau cartusul? E greu?

Răspuns Câştigător
| AlerimxD a răspuns:

La cartuşul colorat trebuie să găseşti pe net intrucţiuni în ce gaură se află fiecare culoare (sau poţi băga vârful seringii, îl scoţi şi vezi ce coloare este).
În general la cartuşul negru pun 4 ml, iar la cel colorat până iese afară (apoi iau puţin înapoi cu seringa).
Ai putea ruga o colegă care ştie să te ajute, pentru că te poţi murdări foarte uşor.
Xoxo.

2 răspunsuri:
| remusbb a răspuns:

1. da am
2. da
3. nu
Tre sa dezlipesti putin eticheta si cu o seringa cu ac umplii incet
IMPORTANT! asta este pentru cartusul alb negru
sper ca te-am ajutat

| eugenl a răspuns:

Da am. Asta depinde acum de imprimanta, dar pentru fiecare imprimanta exista trusa de refill: de negru si de color, sunt truse separate, daca nu poti sa-ti bagi un sistem CIS, daca esti mare consumatoare. Citeste pe net detalii.