| bgdy97 a întrebat:

Salut am o imprimanta multifunctionala Samsung SCX-4300 pe laser...intrebarea mea este daca merge incarcat tonerul fara sa schimb tot cartusul acela pentre ca daca vreau sa cumpar unul nou ma costa in jur de 300 RON.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Exista compatibile mai ieftine. Se poate incarca, o incarcare te costa in jur de 60-70 de lei. Dar daca vrei sa-l incarci tu, nu-ti recomand daca nu ai mai facut asa ceva. Risti sa strici cartusul. Nu e chiar simplu de incarcat pentru cineva care nu a mai facut asta.

| bgdy97 explică (pentru K0sti):

Ok mersi

| K0sti a răspuns (pentru bgdy97):

Cu placere

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate incarca doar ca trebuie facute apoi anumite setari, pentru ca sa fie recunoscuta noua incarcatura si este destul de complicat. Si eu folosesc o asemenea multifunctionala la birou si a venit unul priceput de a facut setarile si de atunci reincarc mereu carusele. Numai bine!

| Arthur a răspuns:

Merge reîncărcat. Personal nu poţi face acest lucru pentru că la reincarcare, la acest model, cip-ul se schimba sau se reseteaza neaparat, altfel cartusul nu va functiona.