| oceanoflove a întrebat:

Cum se procedeaza cu imprimantele laser cand se termina cartusul? Se poate reumple tonerul/cartusul ca in cazul imprimantelor inkjet? Funda cine ma poate lamuri.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, se reumple/completează cartușul cu toner, ai aci niște prețuri

https://www.cartuse-imprimante.ro/refill-cartuse.php

| flixbuster a răspuns:

Imprimantele laser functioneaza cu praf de carbune care se preseaza pe foaia de hartie la temepraturi inalte (cred ca asa se si cheama compartimentul specializat din imprimanta laser - cuptor).

Cand se termina praful de carbune, trebuie re-umplut. De o bucata de vreme si cartusele de cereneala si tonerele cu carbune au niste cip-uri care inregistreaza cate pagini s-au tiparit si chiar daca le re-umpli fizic nu mai mai tiparesc din cauza cip-ului. Se reseteaza cip-ul si atunci poti tipari din nou. Cel care face re-umplerea face si resetarea.

| SertIT a răspuns:

Nu merita. Preturile cartuselor toner au scazut foarte mult. Este de preferat sa cumperi cartuse noi, compatibile.
Cauta la https://www.sertit.ro/